4.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu

0
1099
www.diyetisyenstore.com

Değerli Meslektaşlarımız,

Anoreksiya, bulimiya ve tıkınırcasına yeme bozukluğu gibi yeme bozuklukları, yiyecek ve ağırlık sorunlarını çevreleyen aşırı duygu, tutum ve davranışları içerir. Yeme bozuklukları ciddi duygusal ve fiziksel problemleri kapsayan içeriği ile kadınlarda ve erkeklerde yaşamı tehdit sonuçlar doğurabilir. Yemek yemenin sadece karı doyurmak değil, fizyolojik, psikolojik ve sosyolojik bir bütünü temsil etmesinden yola çıkarak “4.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu”nun bu yıl ki temasını “Anoreksiyadan Obeziteye Yeme Bozuklukları” olarak belirledik.

Bu konuda ülkemizdeki yetişmiş eleman eksikliği, üniversite eğitim programları içerisinde ihtiyaç duyulan bu konunun çok fazla yer almaması ve sizlerden gelen istekler sempozyumun şekillenmesinde etkili olmuştur.

Acıbadem Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü olarak organize ettiğimiz “Anoreksiyadan Obeziteye Yeme Bozuklukları” konulu  “4.Ulusal Sağlıklı Yaşam Günleri”, 12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul’da Acıbadem Üniversitesi, Kerem Aydınlar Kampüsü’nde yapılacaktır.

Yeme bozuklukları ile ilgili temel ve güncel konuların yer alacağı, canlı vaka çözümleri ile pratik uygulamaların yer alacağı ve katılımlarınızla değer bulacak ve zenginleşecek “4.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu”nda birlikte olabilmek dileğiyle.

Prof. Dr. Murat Baş
Sempozyum Başkanı
http://sys2015.org/

 

mail-grubu