Acıbadem Sağlıklı Yaşam Günleri

0
2530
www.diyetisyenstore.com
sporcu-diyetisyenligi
Değerli Meslektaşlarımız,
Sporcuların beslenmesi genetik yapı ve uygun antrenmanla birlikte performansı direkt etkileyen ve kontrol altında tutulabilen en önemli faktördür. Sporcunun, yaptığı spor dalına göre bilinçli beslenmesi; performansını artırdığı gibi, vücut kompozisyonunu, dikkatini, motivasyonunu, özellikle çocuk ve genç sporcularda büyüme ve gelişmesini, hatta hastalık ve sakatlık durumlarını bile doğrudan etkilemektedir.
Sporcu beslenmesinin performans ve diğer tüm faktörler açısından bu kadar etkili olduğunun anlaşılması üzerine dünya genelinde federasyonlar, takımlar ve bireysel sporcular, profesyonel hayatlarının ayrılmaz bir parçası olarak sporcu beslenmesi uzmanlarına düzenli olarak danışmaktadır. Günümüzde sporcu beslenmesi uzmanı, bir takımı başarıya taşıyan ekibin en önemli üyelerinden bir tanesidir. Bu nedenle, “Spor Diyetisyenliği” bir branş olarak gelişmeye gereksinim duymaktadır.
Bu konuda ülkemizdeki yetişmiş eleman eksikliği, üniversite eğitim programları içerisinde ihtiyaç duyulan bu konunun çok fazla yer almaması ve sizlerden gelen istekler nedeni ile bu sempozyum düzenlenmiştir. Yeni kurulan bir bölüm olarak da “Acıbadem Sağlıklı Yaşam Günleri” nde sizlerle ilk defa bir arada buluşabilmenin heyecanını da taşıyoruz.
Acıbadem Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü olarak organize ettiğimiz “Sporcu Performansında Beslenmenin Rolü – Spor Diyetisyenliği” konulu  “Acıbadem Sağlıklı Yaşam Günleri”, 20-23 Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul’da Acıbadem Üniversitesi, Ataşehir Kerem Aydınlar Yerleşkesi’nde yapılacaktır.
Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.asyg.org/adresinden ulaşabilirsiniz.
Spor Diyetisyenliği ile ilgili temel ve güncel konuların yer alacağı, katılımlarınızla değer bulacak ve zenginleşecek “Acıbadem Sağlıklı Yaşam Günleri”nde birlikte olabilmek dileğiyle.
Saygılarımızla,

Prof. Dr. Murat Baş     

Yrd.Doç.Dr.Aylin Hasbay Büyükkaragöz

mail-grubu