Alkali Su Gerçekten Zayıflatıyor mu?

  0
  1168
  www.diyetisyenstore.com

  Son zamanlarda bir çok hastam şu meşhur “ALKALİ SU” yu sormaya başladı bana.Geçenlerde en son birinin küçücük şişeye 45 LİRA verdiğini öğrenince bu yazıyı yazma gereği duydum.

  Tüm bilimsel bilgilerimi bir kenara bıraktım, yine de bir araştırayım dedim belki farklı bir açışı vardır, bilmediğim bir nokta yakalarım diye ama nafile..Tersine her bulduğum site kendi içinde çelişen cümleler kurmuş.. Vücudun zamanla asit dengesinin artmasına yönelik son zamanlarda yapılan çalışmalar mevcut evet..Fakat bu çalışmaların KALICI KİLO KAYIPLARIna neden olduğu ispatlanmış değil.

  Alkali damla satan sitelerde yazıyor : Günde 3 litre su için ve egzersiz yapın! Günde 3 litre düzenli su içen ve egzersiz yapan bir birey zaten kilo kaybeder MUZİCE DEĞİL Kİ BU!

  Yok ingiliz karbonatı, yok bilmem ne damlası diye sırf ticari amaçla satılan ve minicik şişesine 45 lira denilen ürünlere aldanmayın! İlla bunu denemek istiyorsanız 2 litre suya 1 tatlı kaşığı normal karbonat koyun , aynı şey..

  Alkali suyu öven sitenin birinde son cümle “3 yaşından küçük çocuklara verilmemesi” gerektiği .. Madem bu kadar masum, temeli su olan bir içecek çocuğa nasıl zarar verebilir?? Başka bir sitede ünlü biri verdiği tarifte alkali suyun içine limon koydurtuyor? Limonun asitliği nerede kaldı peki??

  İnsanın başına ne gelirse meraktan gelirmiş ya benden size tavsiye bilimsel olmayan ürünleri fazla merak etmeyin.. Gerçekten amacınız kilo vermek ise bunun yolu egzersiz ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmekten geçiyor bunu kabul edelim.

  Dyt. Gizem Keşli

  mail-grubu