Ataması Yapılamayan Sağlık Çalışanları Yürüyüşü

0
1129

Ataması yapılamayan Sağlıkçılar 8 Ağustos 2015 Ankara Sıhhıye de birçok Stk tarafından desteklenen eylemde bir araya gelecekler. Konuyla ilgili Ataması Yapılmayan Sağlıkçılar Platformu Kurucu ve Sözcüsü Aras Ali ALTINTAŞ tarafından bir eylem daveti duyurusu yapıldı.
O duyuru şöyle;

Basına ve Kamuoyuna
Ataması yapılmayan ve sayısı 300 bini bulan atama bekleyen sağlıkçı adına 12 Mart 2015 ve 11 Nisan 2015 günlerinde Sağlık bakanlığı önünde basın açıklaması yapmış ve Tüm sağlık çalışanlarına kadro elde edene kadar mücadelemizi sürdüreceğimizi, o gün oraya temsilen geldiğimizi, sorunlarımız çözülmezse bir daha ki sefere binlerce ataması yapılmayan sağlık çalışanı ile Ankara’da olacağımızı kamuoyuna duyurmuştuk.

Sayısı 300 bine yaklaşan atama bekleyen sağlıkçılar adına, sağlıkta taşeronlaşmaya dur diyebilmek, kadrolu istihdamı artırmak ve Ağustos ayı sonunda bakanlığın 20 bin sözleşmeli personel alımı yapması talepleri ile 8 Ağustos Günü Saat 14.00 da Hacettepe önünden başlayıp Abdi İpekçi Parkına yapılacak yürüyüşün ardından basın açıklamamızı gerçekleştireceğiz.

Türkiye’nin hemen hemen her ilinden katılım sağlanan bu yürüyüşümüze; SAĞLIK ve SOSYAL EMEKÇİLER SENDİKASI, TÜRK SAĞLIK SEN, UFUK SAĞLIK SEN ve DEV SAĞLIK İŞ sendikaları, TÜRK TABİBLER BİRLİĞİ, ATT DER,TMRT DER, TÜM RAD DER, ÇEVRE SAĞLIKÇILAR PLATFORMU, TIBBİ SEKRETERLER DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ, HEMŞİRELER DERNEĞİ gibi sağlık emek örgütleri ve milletvekilleri Sn. Prof. Dr. Aytuğ ATICI ve Sn. Gülay YEDEKÇİ ARSLAN’ da destek verecektir.

Güvenceli çalışma hakkını savunan ve sağlıkta taşeronlaşmaya dur diyen başta milletvekillerimiz olmak üzere, bütün herkesi yürüyüşümüze davet ediyoruz.

 

http://www.haber657.com/personel-saglik/ankara-sallanacak-h2200.html

mail-grubu