www.diyetisyenstore.com

Adnan Menderes Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Beslenme İlkeleri Laboratuvarının açılışı, Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan tarafından 25 Kasım 2016 tarihinde Üniversite Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılışını Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yaptığı etkinliğe, Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferda Akar, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Serdal Öğüt ve Yrd. Dr. Sibel Şeker, Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Dide Kılınç, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Yeni açılan fakültelerimizden biri olan Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne Beslenme ve Diyetetik Laboratuvarı kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, bu laboratuvarla öğrencilerimizin teorik eğitimlerini pratik eğitimle pekiştireceklerini söyledi. Rektör Prof. Dr. Bircan, laboratuvar hakkında bilgiler alıp incelemelerde bulunarak laboratuvarın hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferda Akar ise günümüzün en büyük problemlerinden biri olan Obezite ile mücadelenin kaliteli diyetisyenlerden geçtiğini ifade ederek, bu laboratuvarda öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alacaklarını ve kendilerini geliştireceklerini belirtti. Laboratuvarda hastalar için özel yemekler yapılabileceğini dile getiren Akar,  “Laboratuvarın, aynı zamanda yapılan yiyeceklerin satışıyla da döner sermayeye katkı sağlaması düşünülüyor.” dedi.adnan-menderes-universitesi-beslenme

Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Dide Kılınç, 2012 yılından beri laboratuvar için yapılan çalışmaların devam ettiğini bildirerek bugün burada laboratuvarın açılışından duyduğu mutluluğu ifade etti. Doç. Dr. Kılınç öğrencilere uygulama alanı kazandırmanın yanı sıra beslenmenin temel ilkeleri ve pişirme tekniklerinin bu laboratuvarda öğretileceğini kaydetti.

Adnan Menderes Üniversitesinde faaliyet gösteren Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Topluluğu Başkanı 3. Sınıf Öğrencisi Sayın Lale Nesil, laboratuvarda diyetisyen adaylarının öğrendiklerini uygulamaya geçirebilme fırsatı bulabileceklerini söyleyerek, yiyeceklerin besin değerinin, kötü beslenmenin yol açtığı hastalıkların inceleneceğini belirtti.

Hazırlanan ikramlıkların servis edilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle açılış sona erdi.

Kaynak : www.adu.edu.tr/tr/haber/universitemizde_beslenme_ve_diyetetik_laboratuvari_acildi-1000020258

kariyer-sohbetleri

Kırklareli üniversitesi beslenme Kulübü olarak “Genç Diyetisyenler ile Kariyer Sohbetleri” adlı etkinliğimizde Diyetisyen Ali Yörümez ve Diyetisyen Zehra Göktaş’ ın katılımlarıyla beslenme ve diyettetik öğrencilerinin soruları yanıtlanacak. Amacımız gelecek nesillere farkındalık oluşturmak olan etkinliğimiz. 30 Kasım 2016 tarihinde üniversitemizde gerçekleştirecektir. Etkinlik ile ayrıntılı bilgi için BURAYI tıklayabilirsiniz.

mail-grubu