Bu Branşlarda Çok Sayıda Sağlıkçı Alınacak

asm, tsm, diyetisyen iş alanları, 2016 diyetisyen atamaları

0
903
www.diyetisyenstore.com

Merhaba Arkadaşlar

Her zaman ki gibi bugün de bir çok haber sitesinde aşağıdaki haber yayımlanmıştır. Bu tarz haberleri okuyan bir çok meslektaşımız bu haberlerin doğruluğunu ve/veya ne zaman hayata geçeceğini merak edip, bizlere sormaktadırlar.

Sevgili meslektaşlarımız biz de bu haberlerin doğru olmasını ve bir an önce hayata geçmesini inanın en az sizin kadar istemekteyiz. Sizler de biliyorsunuz ki bir kaç yıldır bu tarz haberler gündeme gelmekte ve/veya getirilmektedir. İnşallah bu aralar sık sık dile getirilmesi hayata geçmesini hızlandırır.

aile-sagligi-diyetisyen-2Sağlık Bakanlığı, Aile Sağlığı Merkezleri’nin 7 gün 12 saat çalışmasıiçin proje hazırladı. Başbakanlık ve Maliye Bakanlığı da ek bütçe verdi. Vatandaş memnun ancak aile hekimleri temkinli.

Güçlendirilmiş Aile Sağlık Merkezleri’nin 7 gün 12 saat boyunca açık kalması planlanıyor. Her 5-6 ASM ye karşılık bir Güşlendirilmiş ASM yapılması planlanırken,  Projeye göre aile hekiminin yanısıra burada aile diş hekimi, psikolog, diyetisyen ve 112 Acil servisine kadar birçok hizmet birimi yer alacak.

aile-sagligi-diyetisyen-03personel sağlık net editörünün edindiği bilgiye göre 2016 yılında alımı yapılacak diş hekimi, diyetisyen, sosyal çalışmacı, psikolog alımları diğer yıllara nazaran çok daha fazla sayıda yapılacak. Bu branşlarda personel dağılım cetvellerinde revizyona gidielcek.  Yine bu branşlarda kadrolu sağlık personeli bulunamaz ise dışarıdan kamu personeli olmayan kişilerde alınacak.

Kaynak: personelsaglik.net
mail-grubu