C vitamini kanser hücrelerinin çoğalmasını engelliyor

Diyetisyen Kenan Yıldırım,kök hücre,kanser hücre,c vitamini,askorbik asit,diyet

0
728
kenan-yildirim-diyetisyen-c-vitamini
kenan-yildirim-diyetisyen-c-vitamini
www.diyetisyenstore.com

Yapılan bilimsel araştırmalara göre , C vitamininin (askorbik asit) kanser kök hücrelerini yok edebildiği sonucuna varılmıştır.

Sonuçları “Oncotarget” dergisinde yayımlanan, İngiltere’nin Manchester Salford Üniversitesinde yürütülen bir araştırma C vitamininin, deneysel ilaç  2-DG’den 10 kat daha etkili olduğunu ortaya koydu.

Araştırmacılar, kanser kök hücrelerinin (CSCs) çoğalmasını durdurmak konusunda üç doğal maddenin (caffeic acid phenyl ester, silibinin ve askorbik asit), üç deneysel ilacın (actinonin, FK866 ile 2-DG) ve bir klinik ilacın etkinliğini inceledi.

c-vitamini-ve-kanser
c-vitamini-ve-kanser

Söz konusu maddelerin ve ilaçların etkisini ölçen Dr. Gloria Bonuccelli’nin liderliğindeki ekip, hücrelerin yaşamasına ve çoğalmasına imkan sağlayan, kanser kök hücrelerinin biyoenerjetik sürecine odaklandı. Çalışmanın, kanser kök hücrelerinin metabolizmasını bozmayı ve çoğalmasına engel olmayı amaçladığını belirten araştırmacılar, actinonin ve FK866 ilaçlarının en etkin maddeler olduğunu ifade etti.

www.inbody.com.tr

Diğer yandan, doğal maddelerin de kanser kök hücrelerinin oluşumunu engellediğine dikkati çeken araştırmacılar, C vitamininin, deneysel ilaç 2-DG’den 10 kat daha etkili olduğunu kaydetti.

mail-grubu