çocuk tecavüzcülerine kimyasal hadım
çocuk tecavüzcülerine kimyasal hadım
www.diyetisyenstore.com

Çocuk Tecavüzcülerine Kimyasal Hadım

Son yıllarda sürekli artmakta olan pedofilik taciz olaylarını durdurmak isteyen Ukrayna yönetimi, hapisteki tecavüzcüleri ve pedofilleri hadım etme kararı aldı.

Ukrayna’da yeni onaylanan yasaya göre tecavüzcüler ve pedofiller kimyasal yollarla hadım olunacak. Yeni yasa kapsamında bu suçtan hapse girmiş bulunan 18-65 yaş arası binlerce tecavüzcü etkilenecek. İğne yoluyla verilecek anti-androjen ilaç, libidoyu ve cinsel aktiviteyi azaltacak.

aşı
aşı

Ukrayna’da 2017 yılında 320 çocuk tecavüzü yaşandı. Bunların dışında, yüzlerce çocuğun da farklı şekillerde cinsel istismara uğradığı biliniyor. Ulusal Polis Şefi Vyacheslav Abroskin, “Sadece son 24 saat içinde beş farklı çocuk tecavüzü haberi aldık. Bunlar korku ve endişelerini yenebilen ailelerin bildirmeleri üzerine biliniyor. Ülkede henüz haberdar olmadığımız kaç adet tecavüz vakası olduğuna dair sadece tahmin yürütebiliyoruz.” diyor.

Katledilen küçük kız tepkilerin büyümesine sebep oldu

Kısa zaman önce 11 yaşında bir kız çocuğunun tecavüze direndiği için öldürülmesinin sonrasında ülkede çocuk tecavüzlerine yönelik büyük bir tepki dalgası harekete geçmişti. Küçük kızın cenazesine katılan yüzlerce kişi daha sonra tecavüzcünün evini sarmış, polis kalabalığı güçlükle dağıtmıştı. Tecavüzcünün annesi olaylardan sonra oğlunu evlatlıktan reddettiğini bildirmişti.

Bu olayların hemen arkasından Ukrayna’da çocuk tecavüzcülerine verilebilecek maksimum hapis cezası 12 yıldan 15 yıla çıkarılmıştı. Ülkede bulunan yasalara göre tecavüz olaylarında müebbet hapis ya da idam gibi bir ceza vermek mümkün değil. Bu yüzden kimyasal hadım yöntemiyle, eski tecavüzcülerin aynı suçu tekrar işlemesinin önüne geçmek hedefleniyor. Ayrıca, hapis cezası biten çocuk tecavüzcüleri, hapisten çıktıktan sonra da polis tarafından gözetim altında tutulacak.

www.inbody.com.tr

Bu kimyasal hadım yöntemi tecavüzlerin önlenmesi için yeterli bir ceza olabilir. Ancak psikolog Gulnara Aytnzhanova, kimyasal hadım işleminin ardından tecavüzcülerin devlete ve topluma derin bir karşı nefret içinde olacağını ve bu öfkelerini şiddet olaylarına dönüştürebileceğini söylüyor.

Kaynak : Dünya Halleri

mail-grubu