Diyetisyen sektörü : Yiğit Bulut’la Sansürsüz Programı

  7
  1161
  www.diyetisyenstore.com

   

  Sevgili Meslektaşlarım aşağıda paylaştığım video da mesleğimiz ile ilgi çok olumsuz cümleler kullanılmıştır. Lütfen yorum bırakınız.

   

  http://www.yirmidorthaber.com/saglik/diyetisyen-sektoru-h31400.html

  .

  mail-grubu

  7 YORUMLAR

  1. madem doktor hanım çok biliyorda neden önerdiği diyete sağlık bakanlığı el koyuyor.

  2. Sunucu acaba gerçek diyetisyenle diyetisyen olduğunu söyleyen şarlatanlar arasındaki farkı biliyor mu… Ayrıca nedir bu kıskançlık, doktorlar doktorluk yapsınlar bizler de diplomasını aldığımız diyetisyenliği yapalım. Bu kadar meraklılardı madem Beslenme ve Diyetetik okusalardı. Kıskançlık başa bela…

  3. İşinize geldiği gibi tıptan hekimlikten bahsetmek,”DİYETİSYEN”kavramını bu kadar bilinçsizce ve bu kadar yanlış ifade etmek hiçbir profosyenelliğe sığmamaktadır.Ne yazık ki DİYETİSYEN mesleğinin tanımından aldığı eğitimden haberi olmayan üslubuna hiç dikkat etmeyen uzman ve spiker arkadaşımıza söylenecek o kadar çok şey var ki…Ve biraz daha etik davranılması gerektiğini düşünüyorum.

  4. bizim medyatik diyetisyenler hep kendine çalışırsa olacağı bu. Bu kadın ve sunucu çamur at izi kalsın mantığı ile konuşuyorlar tvlerde. Bzim diyetisyenlerde bu kadınlara savaş açsa tv lerde hadlerini bildirseler keşke! yazık bize yazık!

  5. diyetisyenleri elinde sihirli değneği olan insanlar sanıyorlar. Sayın Karatay’ın ” diyetisyenlerimiz var ama obezite hızla artıyor.” sözüne çıldırdım. kişinin iradesinin söz konusu olduğu bir durumu bizim başarısızlığımız olarak göstermeleri haksızlık. aynı mantığı kullanırsak ” Bu kadar doktor- ki bunlardan biridir kendisi- var ama neden hala insanlar KKH’ dan hayatını kaybediyor.” demek de bir o kadar doğru olurdu bu durumda.
   Üstelik sunucu Yiğit Bulut’un da bu derece yanlı olması insanları yanlış yönlendirmeye yetiyor. Öncelikle ilaç yazma hakkımızın olmadığını diyetisyenler olarak hepimiz biliyoruz. eğer yazan bir kaç kişileri deşifre edip gerekli mercilere şikayetlerini sunsun. Sosyal medyada ” ilaç yazan diyetisyenler var ” demekle insanlara ” bir kaç diyetisyen yazıyor diğerleri suçsuz” demiş olmuyor aslında bu insanlara şöyle bir mesaj veriyor ” diyetisyenler ilaç yazma hakları bulunmadığı halde ilaç yazarak insanların sağlığını bozuyor. ”
   Bir tıp diplomamızın bile olmadığını defalarca vurgulamaları da diğer şaşırtıcı bir mevzu. bu durumda insan sağlığı ile ilgili olan her alanın Tıp diploması sahibi olması gerekirdi. mesela bir diş hekiminin de o diplomaya sahip olması gerekiyor.
   bu hususta önemli olan görülen derslerin içeriği.
   iş bölümü diye bir kavramın olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

  6. ben de bütün diyetisyen ve öğrenci arkadaşlarımla hem fikirim.aynı zamanda eleştirilere de açığım .hem uslüp çok önemli hem de kişilerin nerede duracağını bilmesi.canan karatayın kitabını incelemekteyim. aslında doğru söylediği yanları da var. tartışılabilir…ancak mesleğimiz hakkında söyledikleri çok üzücü belki eleştirelebilir, verilen eğitimin yükseltilmesini talep edebilirlerdi ama bu kadar ileri gitmemeliydiler.şunu belirtmekte de fayda görüyorum aslında canan karatay birazda sununucunun gazına gelmiş olabilir.sunucunun ise tek amacı dikkat çekmek reyting toplamaktır.çok küçülmüş ve ne kadar cahil olduğunu gözler önüne sermiştir.bazı diyetisyenlerin yaptıkları yanlışlıklar bütün camiaya atfedilmiştir ben de o zaman diyorum ki bütün doktorlar prim almak için gereksiz yere hastaları keser biçer,hepsi organ mafyasıdır ve ilaç firmalarıyla anlaşarak insanların sağlığını hiçe sayarcasına gereksiz ilaçlar yazarlar ,ameliyatlarda hastanın içinda malzeme unuturlar vs.

  Comments are closed.