Anasayfa Duyurular Haberler Diyetisyenlerin sosyal medya paylaşımları dikkat çekti!

Diyetisyenlerin sosyal medya paylaşımları dikkat çekti!

diyetisyen atama sayısı, diyetisyen atamaları 2018/5, 2018/5 diyetisyen atama puanları, diyetisyen atamaları 2017, yılda kaç diyetisyen atanıyor, kpss diyetisyen atamaları 2017, 2018 diyetisyen atama puanları, 2019 diyetisyen atamaları

1440
0
DİYETİSYEN PAYLAŞIMLARI DİKKAT ÇEKTİ
DİYETİSYEN PAYLAŞIMLARI DİKKAT ÇEKTİ
www.diyetisyenstore.com

Diyetisyenlerin sosyal medya paylaşımları dikkat çekti!

Genç Diyetisyenler olarak Diyetisyenlere hak ettiği değerin gösterilmemesi ve Diyetisyenlerin atanamaması gibi olumsuzlukları zaman zaman paylaşımlar yaparak gündeme getirmeye çalışıyoruz.

Meslektaşlarımızın bu konu hakkındaki sosyal medya çalışmaları dikkat çekmiş olsa gerek ki kamupersoneli.net bu konuyu sayfasında şöyle yayımlamış. Keyifli okumalar.

Sosyal medya - Genç Diyetisyenler
Sosyal medya – Genç Diyetisyenler

Diyetisyenlerin Atama Talepleri Twitter’da gündem oldu!

Üniversitelerin Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olan adaylar atama taleplerini sosyal medya üzerinden başlattıkları bir kampanya ile dile getiriyorlar. Diyetisyenler tarafından başlatılan bu sosyal medya çalışmasını ve adayların atama taleplerini haberimizde dile getiriyoruz.

Kamupersoneli.net olarak atama bekleyen adayların taleplerini yapmış olduğumuz haberlerle dile getiriyoruz.

Bu kapsamda bu haberimizde siz okuyucularımıza, Üniversitelerin Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olmuş adayların atama taleplerini ve sosyal medya üzerinden başlatmış oldukları etkinliğin detaylarını aktarıyoruz.

DİYETİSYENLER ATAMA BEKLİYOR

Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olan adaylar Sağlık Bakanlığı’ndan atama talebinde bulunuyorlar. Bu konuda Twitter’da bir etkinlik düzenleyen adaylar #Diyetisyenatamabekliyor etiketini kullanarak atama taleplerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere yetkililere duyurmaya çalışıyorlar.

Diyetisyenler bu kapsamda yapmış oldukları sosyal medya çalışmasında Sağlık Bakanlığı’nın son yıllarda yeterli alım yapmadığını vurgulayarak yüksek KPSS puanlarıyla atanamadıklarını ifade ediyorlar.  Kamupersoneli.net olarak bizlerde diyetisyenlerin #Diyetisyenatamabekliyor etiketiyle yapmış oldukları bazı paylaşımları sizlerle buluşturuyoruz.

#Diyetisyenatamabekliyor Etiketiyle Yapılan Bazı Paylaşımlar

Diyetisyenin görevi yalnızca zayıflatmak değildir doğru beslenme ile bazı hastalıklar önlenebilir ve hastalıkların tedavisinde etkin rol oynanabilir bu yüzden #Diyetisyenatamabekliyor”

”Zayıflama hapları ve çaylarıyla zayıflama umudu olan ve bunun yüzünden canından olan birçok bilinçsiz insan var. Bunlara dur demek için, sağlıklı bir toplum için diyetisyen atamalarının artmasını istiyoruz.”

Sosyal medya içerikleri
Sosyal medya içerikleri

”Babam aile hekimi. Bir gün ziyarete gittiğimde masasında kilo takip listesi gibi bir şey gördüm. Kim bu takibi yapıyor diye sorduğumda “hemşireler” cevabını aldım. Bizim mesleğimizi başkaları yapıyorsa biz niye bu okulu okuduk o zaman?”

”Sağlıklı bir nesil için anne karnından itibaren doğru beslenme üzerine halka doğru bilgiyi verebilmemiz için bizlere işimizi yapma fırsatı vermelisiniz bu fırsat sağlanamadıkça obezite de dünya birincisi olma yolundayız”

”Diyetisyencilik oynayanlar yüzünden halkın sağlığı yıllardır tehlikede sebebiyse gerçek diyetisyene kolayca ulaşamayıp yalan yanlış bilgilerle diyet yapılmaya çalışılması bunu önlemek sizlerin elinde”

_____________________________________________________________________

Ataması Olmayan Meslek 

Ataması olmayan meslek -> Diyetisyen

 

mail-grubu