Doğru hastaya doğru yemek / Adana

0
293
"Sağlıkta Dönüşüm Programı" çerçevesinde hayata geçirilen, poliklinikleri, ameliyathaneleri ve bekleme salonlarıyla her ayrıntının özenle dizayn edildiği, son sistem teknolojinin kullanıldığı Adana Şehir Hastanesi'nde yemek hizmetleri de 5 yıldızlı otelleri aratmıyor. Bin 550 yataklı ve yüzde 85 doluluk oranıyla hizmet veren hastanede, büyük bir titizlik ve özenle günde 10 bin porsiyon yemek çıkarılıyor. Diyetisyen ve gıda mühendisleri tarafından ürünün teslim alınışından saklanmasına, doğranmasından pişirilip sunulmasına kadar her ayrıntının çok dikkat edildiği hastanede, hastalara yemekleri kollarında ve yemek tepsileri üzerinde yer alan barkot eşleştirilerek veriliyor. ( İsmihan Özgüven - Anadolu Ajansı )

İSMİHAN ÖZGÜVEN

Adana Şehir Hastanesi ile “Sağlıkta Dönüşüm Programı” çerçevesinde hayata geçirilen, poliklinikleri, ameliyathaneleri ve bekleme salonlarıyla her ayrıntının özenle dizayn edildi. Bu hastanede, genellikle hasta ve refakatçiler tarafından eleştirilen “hastane yemeğinin” kalitesi daha da artırıldı.

Adana şehir hastanesi 1550 yataklı ve yüzde 85 doluluk oranıyla hizmet vermektedir. Bu hastanede tedavi gören hastalar ve yakınları için büyük bir titizlik ve özenle günde 10 bin porsiyon yemek hazırlanıyor.

Diyetisyenler tarafından ürünün teslim alınışından saklanmasına, doğranmasından pişirilip sunulmasına kadar her ayrıntıya çok dikkat edilen hastanede, hastalara yemekleri, kollarındaki ve yemek tepsileri üzerinde yer alan barkodlar eşleştirilerek veriliyor.

Görevliler, hastanın kolundaki ve tepsi üzerindeki barkodu okutup, “doğru hastaya doğru yemek” verilmesine dikkat ediyor.

Adana Şehir Hastanesi Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Nuri Karslıoğlu, hastanede günlük ortalama 2 bin 500 kahvaltı, 4 bin 300 öğle, 2 bin 500 akşam ve 600 ara öğün olmak üzere yaklaşık 10 bin porsiyon yemek üretimi yapıldığını söyledi.

şehir hastanesinden diyet yemekleri
diyetisyen ve hasta yemekleri

– Doğru hastaya doğru yemek

Mutfak ve diğer yemekhanelerinin yaklaşık 8 bin 400 metrekare alan üzerine kurulu olduğunu anlatan Karslıoğlu, yemekhanede 18’i gıda mühendisi, 100’ü aşçı toplam 270 şirket personeli ile Sağlık Bakanlığı kadrosunda bulunan 10 diyetisyen tarafından ürünün kabulünden yemeğin sunumuna ve sonrasında yapılan hizmetlere kadar her aşamasının büyük bir dikkatle denetlendiğini belirtti.

Nuri Karslıoğlu, yemek hizmet sunumunda hasta, çalışan ve refakatçi memnuniyetini üst düzeyde tutmayı hedeflediklerini, bu kapsamda her 3 ayda bir anket yaparak, istek ve talepleri değerlendirdiklerini dile getirdi.

Ürünün kabulünden sunumuna kadar her aşamada gıda güvenliği açısından kontrolü ve izlenebilirliğinin sağlandığını vurgulayan Karslıoğlu, “Diyet yemeklerinin de yer aldığı porsiyonlarda barkodlama yöntemiyle ‘doğru hastaya doğru yemek’ verilmek üzere kurulmuş bir sistemimiz vardır. Tüm 5 yıldızlı otellere, sunduğumuz destek hizmetleriyle rakibiz.” diye konuştu.

Hasta Mükerrem Çakıcı (63) ise Osmaniye’den tedavi için Adana Şehir Hastanesine geldiğini ve KOAH rahatsızlığı nedeniyle 3 aydan bu yana tedavi gördüğünü söyledi.

Hastanede yemek hizmetlerinin çok güzel ve hijyenik olduğunu dile getiren Çakıcı, emeği geçenlere teşekkür etti. Kaynak : AA

elazig yeni hastane ismi
elazig hastane yeni

Elazığ Şehir Hastanesi’nin ismi Değişti

Elazığ İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, Elazığ Şehir Hastanesi’nin isminin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi olarak değiştirildiğini açıkladı.

FETHİ SEKİN KİMDİR?

Fethi Sekin, Elazığ’ın Baskil ilçesine bağlı olan Doğancık Köyü nüfusuna kayıtlı olan ve İzmir’de gerçekleştirilen hain saldırıda 1 teröristi öldürüp şehit olan trafik polisidir. 62 yaşındaki annesi Hatun Sekin’i İzmir saldırısından 55 gün önce kanser hastalığından dolayı kaybetmiştir. 8 yıldır İzmir’de görev yapan Fethi Sekin’in, 6 kardeşi bulunmaktadır. 5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Adliyesi önünde gerçekleştirilen terör saldırısında 1 teröristi etkisiz hale getiren ve ardından sırtından vurularak şehit olan Sekin, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Kaynak : www.personelsaglikhaber.net

mail-grubu