Dukan Diyeti Kitabının Analizi Sunumunu İndir

7
1301
www.diyetisyenstore.com

Beslenme ilk insanlardan günümüze her zaman insanoğlunun vazgeçilmez ihtiyacı olmuştur. Gittikçe gelişen ve değişen dünya beraberinde yeni teknolojik gelişmeleri getirmiştir. Teknolojideki gelişmelere pararel olarak sedanter yaşam artışı gözlenmiş, ağırlık artışı, sağlıksız beslenme, düzensiz öğün anlayışı vb bir çok beslenme sorunu ortaya çıkmıştır. Vücutlarındaki olumsuz değişimler insanları başka yeni buluşlara yöneltmiş ve son 50 yıllık dönemde popüler beslenme kitapları zaman zaman baş köşe olmuştur. Genel olarak sorunu algılamak istemeyen insan her zaman birkaç öneri ile sonuca götürmeyi slogan eden Diyet kitaplarına ilgi göstermiştir.

Bu yazımda Fransa’da yayınlanmış ve son 12 yıldır tüm dünyada yadsınamaz bir kitleye ulaşmış olan, son 1 yıl içinde ülkemizde en çok satılanlardan olan ‘’Dukan Diyeti’’ kitabının incelemesini paylaşacağım. Yazar kitapta genel olarak ifade ettiklerini tekrarladığından ilk yaptığı yanlışı yinelediği yerleri almadım. Satır satır okuyarak incelemeye çalıştığım bu çalışmamda, çevrenizdeki Dukan Diyetçilerini önlemede, yönlendirmede iyi bir kaynak olacaktır.

Dukan Diyetinin ayrıntılı analizini sunumunu indirmek için  burayı tıklayınız.

 

Diğer yazılarımı okumak için aşağadaki linki tıkayabilirsiniz.

http://www.gencdiyetisyenler.com/index.php/category/adminler/ibrahim-tasdelen-adminler/

 

YORUMLARINIZ  İLE  BİZE DESTEK OLUNUZ

 

mail-grubu
Önceki haberObezite Sempozyumu ve Obezite İle Savaş Platformu 8-9 Mart 2013
Sonraki haberEvrenin Evriminde Beslenme Konferansı
Kayseri doğumlu olan Diyetisyen İbrahim Taşdelen Kayseri Fen Lisesi’nin ardından Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü başarıyla bitirmiştir. Üniversitede okuduğu dönem süresince sayısız sosyal aktiviteye katılan Diyetisyen İbrahim Taşdelen aynı zamanda birçoğuna liderlik ederek yönetici vasfıyla da ön plana çıkmıştır.Ankara üniversitesi sağlık bilimlerinde fakültesinde kurduğu ANKÜBEST(BESLENME VE DİYETETİK TOPLULUĞU) ile sayısız aktivite düzenlemiş diyetisyenlik eğitimini sosyal yönden güçlendirmiştir. Dukan Diyetiyle ve Kan Gruplarına göre beslenmeye dair yaptığı incelemeleri www.gencdiyetisyenler.com sitesinde yayınlanmış ve hem diyetisyen camiasında hem de diğer insanlar arasında olumlu büyük etkiler bırakmıştır. Üniversite dönemi boyunca bölümünün temsilciliğini üstlenen diyetisyen ibrahim Taşdelen aynı zamanda 3. Sınıfta bölüm asistan öğrenciliği yaparak bölüm hocalarıyla kurduğu sağlam iletişim sayesinde akademik yaşamada göz kırpmıştır. Üniversite eğitimi süresince; Ankara Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi kurum mutfağında toplu beslenme sistemleri stajını ;Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Cebeci Hastanelerinde yetişkinlerde beslenme stajı, paranteral ve enteral beslenme , tıbbi beslenme tedavisi ve yöntemleri stajını, Gülhane Askeri Tıp Akademisi(GATA)’DA ise çocuk beslenmesi ve çocuklarda paranteral enteral beslenme stajlarını başarıyla tamamlamıştır. Ayrıca bunlara ek olarak son yılında Türkiye’nin en başarılı diyetisyenlerinden olan Elvan Odabaşı Kanar’ın kilo yönetim merkezi olan Formeo’da gönüllü staj yapmış ve Formeo’da bulunduğu dönemde birçok projede yer almıştır. Lisans tezini Ankara Üniversitesi Bölüm Başkanı Prof.Dr METİN SAİP SÜRÜCÜOĞLU önderliğinde ‘Öğrencilerde etiket okuma alışkanlığının beslenme alışkanlıklarına etkisi üzerine yapmıştır. Mesleki alanda çoğu eğitim ve seminerlere katılan diyetisyen ibrahim Taşdelen’in Hacettepe Mezuniyet Kursu(Haziran,2013),3. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu, Kardiyovasküler Hastalıkların Önlenmesi ve Tedavisinde Beslenme, Kardiyoloji Diyetisyenliği(Mart, 2013),Formeo ‘’İpek Kadınlar 3.yıl etkinliği’’ görevli stajyer diyetisyen • teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar(Mart, 2013) • Bilim Işığında İşin Aslı ( Ocak, 2013) • Hastalıklarda Diyet Tedavisinin Klinik Uygulamalara Yansıması(Kasım, 2012) • İletişim Becerileri (Mayıs, 2012) • II.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu ‘’Kanserin Önlenmesi ve Tedavisinde Beslenme&Onkoloji Diyetisyenliği(Şubat,2012) sertifikaları bulunmaktadır.

7 YORUMLAR

  1. Ellerine saglık, çok güzel emek vermişsin. Başarılarının devamını bekliyoruz

  2. Başta hocalarınızı tebrik ediyorum size iyi örnek oldukları ve sizi güzel yönlendirdikleri için. Muhteşem begendim sunumuzu çookkk tebrikler.

  3. Ellerinize saglık çok güzel bir sunum olmuş.
    Başarılarınızın devamını bekliyoruz.

  4. [img]http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-ash4/275256_784944073_387800307_q.jpg[/img] Ellerine sağlık, çok güzel olmuş. Tebrik ederim

Comments are closed.