karabük eğitim araştırma
karabük eğitim araştırma

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde faaliyet gösteren tekstil fabrikasında çalışanların öğle yemeğinden zehirlendikleri gerekçesiyle hastaneye başvuranların sayısı 168 oldu.

Kastamonu Yolu üzeri Çevrikköprü mevkinde bulunan bir tekstil fabrikasında çalışmakta olan 52 işçi, 3 gün önce yedikleri yemekten meydana gelen karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle hastanelere başvuru yapmıştı.

Bir gün önce öğle yemeğinde köfte, çorba, pilav yiyen ve meyve suyu içtiği belirlenen işçiler ertesi sabah işe gittiklerinde yaşadıkları şikayetlerden dolayı araçlarla ve ambulanslarla Karabük ve Safranbolu ilçesinde bulunan hastanelere götürüldüler. Tedavi altına alınan işçilere tahlil yapıldıktan sonra serum takılırken, işçilerin herhangi bir hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

karabük eğitim araştırma
karabük eğitim araştırma

Hastanelere Gidenlerin Sayısı 168’e Ulaştı !

Konuyla ilgili açıklama yapan Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Safranbolu’da bulunan bir tekstil firmasında yedikleri öğle yemeği sonrası gıda zehirlenmesi şüphesi ile başvuranların sayısının 168’e ulaştığını belirterek, “Çok şükür durumu ciddi olan ve yatarak tedavi gören hastamız yok. Gıda ile ilgili inceleme ve araştırma Tarım Orman İl Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Olaydan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.

İHA

mail-grubu