Merhaba Arkadaşlar,

Genç Diyetisyenler Ekibi olarak geçtiğimiz hafta Antalya da ki Sağlık Yöneticileri ile yapmış olduğumuz toplantıda aşağıdaki soruları ilgili yöneticilere ilettik ve

Soru 1 : ASM ler de Diyetisyen alımları ne zaman gerçekleşecek?
özet cevap : “Bu konu ile ilgili güçlü bir çalışmanın yapıldığı, her il de Güçlendirilmiş ASM’ lerin acılacağı ve bu hizmet ile birlikte diyetisyenlere de görevler verileceği” belirtilmiştir.

Soru 2 : Kamu Hastaneleri Birliğinde çalışan bir diyetisyen ile sağlık il müdürlüğünde çalışan diyetisyenin dönerlerinin neden farklı olduğu, neden eşit işi yapana eşit ücret verilmediği belirtilmiştir.
özet cevap : “Bununla ilgili bu güne kadar herhangi bir geri bildirimin alınmadığı rapor sunulması dahilinde gerekli çalışmaların yapılabileceği” bildirilmiştir.

Aynı toplantıda Bu konu ile ilgili Sağlık-Sen sendikası Genel Başkanı ile görüşmemiz de ise “olumlu bir sonuç alınamaması durumunda dava açabileceklerini” belirtmişlerdir.

devamını çok yakında sizlerle paylaşacağız.

Genç Diyetisyenler Ekibi
genc.diyetisyenler@gmail.com

mail-grubu

1 YORUM

  1. Genc diyetisyenler ekibini gercekten tebrik ediyorum. Bir derneğimiz olmasına rağmen bu tür sorunlarımıza sırtını dönmüş olması diyetisyenlerin sesi olmaması sadece belli bir grubu temsil etmesi gerçekten çok üzücü. Genç diyetisyenler diyetisyeni daha çok temsil ediyor. Bütün sıkıntılarımız bunlardan ibaret değil birçok sıkıntısı var diyetisyenin ama buda bir başlangıçtır. Her zaman arkanizdayiz

Comments are closed.