Hamilelik Sonrası Kilolarınızdan Kurtulun

  0
  140
  www.diyetisyenstore.com

  Doğum yaptıktan sonra kadınların en büyük korkusu aldıkları kiloları verememektir. Hamilelik sonrası kiloların verilmesini kolaylaştıran önerileri haberimizde bulabilirsiniz.

  Doğum yapan kadınların bebeklerini düzgün olarak kucaklarına aldıktan sonra kalan tek sorunu fazla kilolarından nasıl kurtulacağıdır. Emzirme dönemi içinde uygulayabileceğiniz doğru yöntemlerle hamilelik süresince alınan tüm kilolardan kurtulabileceksiniz.

  Önce Sabırlı Olarak ve Anneliğin Tadını Çıkartın

  Doğumdan sonra hemen hızlıca eski halinize gelemezsiniz. Bu durum için de kendinizi üzmeyin. Streslenirseniz siz ve çocuğunuz daha kötü etkilenirsiniz. Bu nedenle önce lohusa döneminizi atlatmak ve anneliğe alışmak için 2 ay süreyle kendinize süre tanıyın. Bu durum kilo verebilmek için bir şey yapmayın demek te değil. Emzirme dönemine uygun olacak şekilde dengeli beslenerek hem sütünüzü sağlıklı tutabilir, hemde yavaş yavaş kilonuzu verebilirsiniz.

  Diyetisyen Yardımı Alınmalıdır

  Tek başınıza zorlanıyor iseniz beslenme eğitimi almış olan alanlarında deneyimli diyetisyenler ile çalışabilirsiniz. Size uygun olacak şekilde hazırlanmış beslenme listeleriyle sağlıklı olacak şekilde emzirme ve kilo verme dönemi yaşanılabilir.

  Stresinizi Kontrol Edin

  İlk doğum yapan kadınlar doğumdan sonra genellikle stresli olurlar. Bu da bebeğinize huzursuzluk ve çevrenin gerginleşmesine yol açar. İlk amacınız kilo vermekten çok bebeğinizi büyütmek olmalıdır. Eşinizden yardım alarak ta kendinize bir süre zaman ayırabilirsiniz. Ilık duş, kesintisiz uyku, spor, eğlenceli vakit geçirebilmek gibi aktivitelerle huzurunuzu ve mutluluğunuzu artırın.

  Yeterli Uyuyun

  Bebeğiniz yüzünden kesintisiz uyku mümkün olmasa bile bebeğinizin uyuduğu saatlerde sizde uyursanız uykusuz kalmazsınız.

  Egzersiz Yapabilirsiniz

  Doğum sonrası huzursuzluğu, stresi atmak ve kilo vermek için egzersiz yapabilirsiniz. Bu konu hakkında yürüyüş yapabilirsiniz. Eşinizle ya da arkadaşlarınız ile birlikte 30 dakikalık yürüyüş size iyi gelebilir. Güzel havalarda bebeğinizi de alarak yürüyüşe gidebilirsiniz.

  Düzenli Beslenme Gereklidir

  Emzirme döneminizde süt üretmekten dolayı vücudunuz daha fazla kalori ve besin ihtiyacı gerekir. Süt grubu, et grubu, tahıl ve sebze, meyve grubu besinlerin hepsinden almaya gayret edin. Öğün aralarında süreleri uzatmayın ve bir iki küçük öğünler yaparak acıkmanızı azaltabilirsiniz. Böylece diğer öğünde kontrolsüz yemenin önüne geçersiniz. Sıvı ihtiyacınızı karşılamak için ise günlük 15 su bardağı su tüketmelisiniz. Dengeli beslenme ile sütünüzün kalitesi ve miktarı artacağı için bebeğinizin büyüme süreci de sağlıklı olacaktır.

  mail-grubu