Hızlı Kilo Verenler Dikkat

  0
  116
  www.diyetisyenstore.com

  Dermaklinik Estetik Ve Güzellik Merkezinden Diyetisyen Elif Yıldız, ‘’Kilo vermek, zayıflamak, bedensel incelmek konuları medyada sürekli dolaşan ve herkesin hakkında yorum yaptığı yazı yazdığı bir ortamdır. Para kazanmak ve meşhur olmak isteyen insanlar bu zaafları kullanmaktadır. Fakat kişilerin sağlıkları burada önemsenmez. Herkes en hızlı olacak halde zayıflamayı ister. Ancak her zaman olduğu gibi burada da uzmanlar ile görüşülmelidir. Sağlığınızı dikkate alacak profesyoneller ile desteklenmeniz önemlidir.’’ Dedi.

  Kilo Verme Hızı Ne Kadar Olmalıdır?

  Diyetisyenlerin hemfikir olduğu ve Dünya Sağlık Örgütü’nün belirttiği standart rapora göre haftalık olarak 500 gram ile 1 Kilogram arası kilo vermek sağlıklıdır diyen Diyetisyen Yıldız, ‘’Kilo verme döneminde ilk haftalar su alınımı ile birlikte bu rakamlar artsa da daha sonra normal kilo verme hızı kazanır. Kilo verme listelerinde özel karışımlar ve gıdalar bulunmaz. Bu gıdalar tabiki işlerinizi kolaylaştırır ve kilo vermenizde faydası olur. Ancak bunlar uzmanlar tarafından kişilere özel olarak hazırlanmalıdır. Bununla kalmayıp takip te edilmelidir. Örneğin yeşil çayı düzenli olarak kullanırsanız yağ yakılımı desteklenir ve kilo vermeniz hızlanır. Bazı özel durumlarda ise doktora danışmanız gereklidir. Örneğin hamile iseniz, kalp damar hastalığı yaşıyorsanız, hipertiroit hastasıysanız doktora danışmalısınız. Düzenli olarak fiziksel aktiviteler de kilo vermekte işe yarar. Kahvaltısız güne başlamak ve uzun zaman aç kalmak yağ depolanmasına neden olabiliyor.’’ Dedi.

  Diyetisyen Elif Yıldız, ‘’Sağlıklı ve hızlı olarak kilo vermek isteyenlerin tek bir şeye bağlı olmamasını ve bütünsel olarak çalışmalarının altını çizdi. Uzman kişilerle çalışın ve diğer kişilere pirim vermeyin. Kilo verme ve koruma yöntemlerini öğrenin ve sağlıklı beslenmeyi de öğrenerek uygulamanız en hızlı kilo vermeniz konusunda size yardımcı olur.’’ Dedi.

  mail-grubu