II. Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi

  0
  684
  www.diyetisyenstore.com

  Değerli Katılımcılar,

  Sizleri 24-25 Kasım 2016 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi’ nde düzenlenecek olan “II. ULUSAL SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ“ne davet etmekten onur ve mutluluk duyuyoruz.

  “Küresel Sağlık” teması ile gerçekleştireceğimiz kongremizin temel amacı; küreselleşmenin sağlık bilimleri alanına etkilerini merkeze alarak, güncel gelişmeleri ve deneyimleri paylaşmak, sağlık profesyonelleri arasındaki iletişim ve işbirliğini artırarak, ülkemizdeki Sağlık Bilimleri alanının gelişimine katkıda bulunmaktır. Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (SABAK) olarak ev sahipliğini üstlendiğimiz kongremizde temel olarak; eğitim, kalite güvencesi ve akreditasyon, koruyucu sağlık hizmetleri, sağlık bilimlerinde istihdam, interdisipliner ve transdisipliner çalışma modelleri, uluslararasılaşma ve girişimcilik temalarının işlenmesi planlanmaktadır.

  Bilimsel programda; ülkemizden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden bilim insanlarının katkıları ile gerçekleşecek konferanslar, paneller ve serbest bildirilerin yanı sıra sağlık bilimleri alanındaki tüm disiplinlerin yararlanabileceği kurslar da yer alacaktır. Ülkemizde bir ilk olarak SABAK, kongre kapsamında akreditasyon sürecinde görev alacak kurumsal değerlendirici eğitim programlarını başlatacaktır.

  Kongremiz mesleki ve bilimsel açıdan son gelişmelerin paylaşılması ve tartışılması için bu alana gönül veren dostlarımızı bir araya getiren önemli bir platformdur.

  Sizleri Ankara’mızın dinç hissettiren sonbaharında, sonuçlarının ülkemize ve bilim dünyasına önemli katkılar sağlayacağını umut ettiğimiz, II. Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi’nde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

  Saygılarımızla,

  Kongre Başkanları
  Prof. Dr. Aydan Genç Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım
  SABAK BAŞKANI HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ DEKANI

  Kongre web sitesi: http://www.saglikbilimlerikongresi2016.org/

  mail-grubu