ikinci el Cosmed Fitmate cihazı

ikinci el Cosmed Fitmate cihazı, Bahadır Özdilek, ikinci el fitmate, fitmate, diyetisyen ikinci el, ikinci el diyetisyen cihazları, inbody, tanita, accuniq, diyetisyen analiz cihazı

0
385
www.diyetisyenstore.com
Merhaba Arkadaşlar,

Sayın Bahadır Özdilek kendisine ait olan ve temiz kullanılmış Fitmate cihazını ikinci el olarak satmak istemektedir. Bunun için diyetisyenstore sitesinde ilanı yayınlanmıştır. İlgili sitede Bahadır Özdilek in iletişim bilgileri ile birlikte Fitmate cihazı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yer almaktadır.

Sizde web sitemizde ilan yayınlamak isterseniz lütfen BURAYI tıklayınız.
Güncel cihaz ilanlarımızı instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.
Bahadır Özdilek

Cosmed Fitmate

Bazal metabolizma hızını en doğru ve kolay şekilde ölçen oldukça popüler bir cihazdır. Çok sayıda parametre dijital ekran üzerinde görüntülenebilir. Oksijen sensörü yeni alınmıştır ve henüz kullanılmamıştır. MaxVo2 maskesi yeni alınmıştır. Tek kullanımlık ağızlıkları mevcuttur (Yaklaşık 70 adet). Spor fizyolojisi kliniğinde kullanılmıştır. Çok temiz bir üründür.
Ölçülen değerler içerisinde anlık metabolizma kalori değeri vardır. Harris-Benedict formülü ile hesaplanır ve yüzdesel olarak verilir. Dakikadaki oksijen tüketimi, ortalama ventilasyon miktarı, ortalama nefes sıklığı ve ortalama oksijen yoğunluğunu da ölçmektedir.

VÜCUT ANALİZİ

Skinfold caliper ile 3 bölgeden (chest/göğüs, abdomen/karın, thigh/uyluk) 3 er defa ölçüm alıp (mm), cihazınıza bu ölçümleri veri olarak girebilir ve yağ oranınızı antropometrik yönteme dayalı olarak cihazınızın hesaplamasını beklersiniz veya, eğer TANITA Cihazınız varsa Yağ Oranı sonucunuzu direkt olarak cihaza giriş yapabilirsiniz ve böylece Global Raporlamada vücut analizi sonuçlarını da normal değerleri ile kıyaslanmış şekilde görebilirsiniz.

STANDART ÖLÇÜMLER

Bu bölüme sizden istenen değerleri ölçümlendirerek girişini yapabilir ve böylece Global Raporlamada standart ölçümlerin de değerlerini görebilirsiniz.

www.inbody.com.tr

Waist circumference (cm): Bel cevresi
Hip circumference (cm): Kalça çevresi
Abdomen circumference (cm): Karın çevresi
Resting Heart Rate (cm): Dinlenir haldeki nabız
Systolic Blood Pressure (mmHg): Sistolik kan basıncı
Diastolic Blood Pressure (mmHg): Diastolik kan basıncı

KİLO KONTROL PROGRAMLAMA

Kişi ile ilgili ayrıntılı bilgi girişleri, kişi hakkında daha fazla bilgi edinmeyi ve kilo kontrolü için doğru kararları da beraberinde getirecektir. Bu nedenle kişi/denek hakkında bilgi edinmeliyiz. Cihazınız size yardımcı olacak bilgileri ve yönlendirmeleri yapmakta olup, kendi ölçtüğü metabolizma değerine sizin girmiş olduğu bilgileri de ilave ederek bir kilo kontrol programı size sunmaktadır.

1.BÖLÜM ; deneğe ait Lifestyle “Yaşam Tarzı” , Exercise “Egzersiz”, Program Goal “ Program Hedefleri” bilgilerini girebileceğiniz ana seçenek bölümlerini oluşturur.
2.BÖLÜM ; belirlediğiniz programın dengesini gösterir; ( RMR + Yaşam Tarzı + Egzersiz) – (Beslenme Kalorisi) = Değer (kalori kaybı veya kazanımı)
3.BÖLÜM ; Planlanan kontrol dönemini (hafta) ve Kilo Kontrol Programı Hedefinizi göstermektedir.
4.BÖLÜM ; Hesaplanan değer ile İdeal değer arasındaki farkı (kilo – hafta ) görebileceğiniz bir grafikleme verir.

Metabolizma Nedir ?

Metabolizma; vücudun yiyecek ve depolanmış yağlarını enerjiye dönüştürdüğü süreçsel bir yapıdır. Enerji; ısımızı korumamız, hareket etmemiz ve hayati organlarımızın çalışması için gereklidir. Metabolizma kalori değeri ile ölçülür.

Toplam metabolizma hızı, vücut fonksiyonlarının yürütülmesi, günlük aktivitelerimiz ve egzersizlerimiz için gerekli kaloridir.

Bazal Metabolizma Hızı Nedir ?

BMH bir kişinin 24 saat içinde hayati organlarının faaliyetlerini devam ettirmesi için gerekli olan kalori miktarıdır. Basit olarak, bir kişinin uyanıkken fakat dinlenir vaziyetteyken gün boyunca yakmış olduğu kalori miktarıdır.

Bazal metabolizma hızını ölçmek neden önemlidir ?
Metabolizma; cinsiyet, yaş, kilo, vücut kompozisyonu, form derecesi, fiziksel aktive, yeme alışkanlıkları, psikolojik durum, stres, kilo kaybı yada kazanımı gibi pek çok faktörün etkisine açıktır. BMH nın bilinmesi, kalori ihtiyaç kontrolü için çok önemlidir.

Geleneksel yöntemlerle bunun ölçümü oldukça zor ve pahalıdır, bu yüzden pek çok kişi formüller yoluyla kesin olmayan hesaplar yapmaktadırlar.

Metabolizma hızı bireyden bireye değişmektedir ve pek çok faktörün etkisine açıktır. Bir diyet programı takip edilirken, düzenli olarak ölçülmesi gerekmektedir. Metabolizma hızı günden güne hatta aynı gün içinde bile değişiklik gösterebilir. İşte bu yüzden BMH nin hep aynı yada benzer şartlar altında ölçülmesi gerekmektedir.

Bazal Metabolizma Hızı Neden Kişiye Özeldir ve Niçin Değişkendir ?
BMH birçok faktörden etkilenir:
Vücut ağırlığı,
Vücut kompozisyonu (Yağ ve kas miktarı)
Yaş
Cinsiyet
Hormonlar
Stres
Uyarıcılar (Örnek: kafein)

Vücut Ağırlığı : Daha ağır bir insan daha yüksek bir metabolizma hızına sahiptir, çünkü vücudun sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürmesi için daha fazla enerji sağlaması gerekir.

Vücut Kompozisyonu : Kaslar yağlardan daha fazla kalori yakarlar, dinlenir haldeyken bile. Yüksek oranda kasa sahip olan insanların metabolizma hızları da yüksektir. Buna yakın dönemde yapılmış bir araştırma ile örnek verelim;

Bayan A, 158 libre ağırlık, %33 yağ oranına sahip ve BMH 1570 kcal.
Bayan B Aynı ağırlıkta %48 yağ oranına sahip ve BMH 1250 kcal.
Görüldüğü gibi, aynı ağırlık, benzer boy, aynı yaşa sahip iki bayan farklı yağ oranlarına sahip oldukları için farklı BMH lere sahiptirler.
Egzersiz, özellikle dayanıklılık egzersizleri kas dokularını arttıracak, bu da BMH nın yükselmesine sebep olacaktır.
Yaş : BMH yetişkinlerde her 10 yılda bir %2-3 oranında azalır. Bu oran kas kayıplarının derecesine göre değişebilir.

Cinsiyet : Normal olarak erkekler kadınlara göre daha yüksek BMH ye sahiptirler. Çünkü onların kas kütlesi kadınlarınkinden daha fazladır.

Hormonlar : Mutlak olarak hormonlar metabolizma hızını yükseltebilirler veya alçaltabilirler.

Stres : Stresli insanların kasları gergin olur. Bu durumda kas aktivasyonu için daha fazla kaloriye ihtiyaç duyarlar. İşte bu yüzden bazal metabolizma hızı ölçümünde rahat ve sakin bir durumda bulunmak bu kadar önemlidir.

Uyarıcılar : Kafein ve diğer uyarıcılar bazal metabolizma hızını arttırırlar. İlaçlar da azaltıcı ve/veya yükseltici etki yaparlar. Ölçümden en az 12 saat öncesine kadar bu tip maddeleri almaktan kaçınınız.

Genetik : BMH nın yüksek yada düşük olmasında birçok genetik faktör de etkilidir.

Metabolizma Hızı ve Kilo Kaybı
Kişi kilo kaybettiğinde metabolizma hızı da düşer. Kilo kaybının ideali kaslardan ziyade, yağlardan kaybetmektir. Egzersizlerle birlikte olan kilo
kaybında bu azalma yağlardan sağlanacaktır. Kilo kaybı süresinde vücut daha az kaloriye ihtiyaç duyacağı için metabolizma hızı da düşecektir.

 

FITMATE ;

Cihazlarla Birlikte Verilenler:

1. Cihazı güvenle koruyup taşıyabileceğiniz saklama çantası
2. Software Program
3. Adaptör
4. USB Bağlantı kablosu
5. 1 adet Vo2maks maskesi, 1 adet bmr maskesi
6. Oksijen sensoru

Bahadır Özdilek
0555 815 50 70
mail-grubu