İl İçi Tayinler Hakkında Hatırlatma

0
1105
www.diyetisyenstore.com

Aralık ayında yapılacak olan il içi tayinler için Kasım ayında başvuru yapılması gerekmektedir. İl içi tayinlerde yetki il sağlık müdürlüğü, halk sağlığı müdürlüğü ve genel sekreterliğe aittir. Bu kurumlar gerek görmeleri halinde il içi tayin açabilirler. Ancak gerek görmezler ise açmaya da bilirler. Yani mecbur değiller. Burada yasal bir boşluk olduğu,  kurumlar arasında uygulamada birlik olmadığı görülmektedir. Aynı sayıda, aynı standartta, aynı branşta A ilinde bir ilçeden merkeze il içi tayin  açılırken aynı şartlarda hatta doluluk ve boşluk oranı daha müsait B ilinde  il içi tayin açılmamaktadır.

Kimi müdürlükler personelden talep gelmediği kimi Müdürlükler/Genel Sekreterlikler ise merkezde kendileri için el altında sürekli boş posizyon bulundurmak için il içi tayin açmamaktadır. Sağlık Çalışanlarının il içi tayinler için dilekçe ile müdürlüklerine/ genel sekreterliklerine başvurmasında yarar vardır. Bu bağlamda hazırladığımız 3 farklı kurum için  ( il sağlık , halk sağlığı, kamu hastaneleri) dilekçe örnekleri aşağıdadır. Ayrıca bu konuda sendika temsilcilerinize başvurup sendikaca müdürlüklere talep yazısı yazılmasını isteyiniz.


Dilekçe Örnekleri : 

………….. İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE

……. İstasyonunda Diyetisyen olarak görev yapmaktayım. Müdürlüğünüzce uygun görülen kadrolar için Aralık 2014 il içi atamalarına başvurmak istiyorum.

Gereğini arz ederim.

___________________________________________________________________

……………HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ’NE

………… biriminde Diyetisyen olarak görev yapmaktayım . Müdürlüğünüzce uygun görülen kadrolar için Aralık 2014 il içi atamalarına başvurmak istiyorum.

Gereğini arz ederim.

____________________________________________________________________

……………. KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ’NE

………………. Hastanesinde Diyetisyen olarak görev yapmaktayım.  Genel Sekreterlikçe uygun görülen kadrolar için Aralık 2014 il içi atamalarına başvurmak istiyorum.

Gereğini arz ederim.

____________________________________________________________________

 

 

 
Kaynak : personelsaglikhaber.net

mail-grubu