Instagram’a yeni bir güncelleme!

Instagram tıpkı Facebook’un Messenger eklentisi gibi kullanıcıların profil fotoğraflarının bulunduğu daire içerisine bir yeşil nokta ekleyerek, aktif olan kullanıcılarını bu nokta ile diğer kullanıcılara bildiriyor.

Artık kimlerin aktif olduğunu eş zamanlı olarak bu güncelleme sayesinde öğrenebileceksiniz.

 

İnstagram çevrimiçi
İnstagram çevrimiçi olanları bilme özelliği yeşil nokta

 

Mesajlaştığınız kişilerin aktif olup olmadığını Instagram’ın Direct Message “DM” bölümünden öğrenebilirsiniz. Konuşma geçmişiniz olmayan kullanıcıların Direct Message kısmında bulunmadıklarını biliyoruz. 

Eğer aktiflik durumunu merak ettiğimiz kullanıcı daha önce konuşmadığımız bir kullanıcı ise herhangi bir gönderinin üzerine gelip, o gönderiyi paylaşma butonuna tıklayın. Tüm arkadaşlarınızın bulunduğu bir liste gelecektir, bu liste sizlere aynı Direct Message kısmındaki gibi hangi kullanıcının aktif, hangisinin pasif olduğunu bildirecektir.

 

genc diyetisyenler
Bir paylaşımı başka bir kullacıyla paylaşma  düğmesi

 

Bu kesinlikle Facebook Messenger’a benzeyen ve iletişimi teşvik etmek amaçlı olarak eklenmiş bir fonksiyondur.

Nasıl Kapatırım

Yazımızın görselinde ” Instagram Kullananlar Dikkat ” yazısı elbette dikkatinizi çekmiştir.

Çünkü bu tip durumlar bazen bizim gizliliğimizi tehlikeye sokmakla beraber, istemeyeceğimiz türde geri bildirimler almamıza sebep olabilir.

Tabi ki bu özellik ne kadar kullanıcılar arası iletişimi artıracak bir özellikte olsa da kimileri bu özellikten pek de hoşnut olmayabilir. Kişisel gizliliğe Facebook’a oranla daha çok önem gösteren Instagram bunu kapatabilmek için kullanıcılarına imkan sunmuş.

Instagram’ın ayarlar sekmesine girdikten sonra “Hareket Durumu” kısmına tıklayarak aşağıdaki görselde ki gibi ” Hareket Durumunu Göster ” kısmındaki yuvarlağı sola kaydırarak başkalarının sizin aktif olduğunuzu görmesi özelliğini kapatabilirsiniz.

hareket durumu

 

 

 

Sağlıklı günler.

Genç Diyetisyenler Ekibi

mail-grubu