Kola kutularının içinden insan dışkısı çıktı

Kuzey İrlanda’da bulunan bir Coca Cola fabrikası dışkı kriziyle çalkalandı. Lisburn şehrinde bulunan Coca Cola fabrikasında kutuların içinde insan dışkısı bulununca üretim 15 saat durduruldu.

Coca Cola’dan yapılan açıklamada söz konusu teneke kutuların hepsinin toplandığı belirtildi. Şirket, satışta bulunan hiçbir ürünün bu olaydan etkilenmediğini ve münferit bir olay olduğunu öne sürdü.

Sol’un Belfast Telegraph gazetesine dayandırdığı habere göre, teneke kutuların üstlerinin açık geldiği ve doldurulduktan sonra kapatılıp satıldığı belirtildi.

Coca Cola Sözcüsü, şirketin Knockmore Hill fabrikasındaki boş teneke kutularla ilgili olaydan haberdar olduklarını söyledi. Sözcü, “Bu konuyu aşırı ciddiye alıyoruz ve PSNI (Kuzey İrlanda Polisi) ile işbirliği halinde kapsamlı bir soruşturma yürütüyoruz” dedi.

Teneke kutuların Linsburn’daki fabrikaya Almanya’dan geldiği belirtildi. Makineler tıkanınca, işçilerin kontrol etmek için baktıklarında kutuların içinde insan dışkısı olduğunu fark ettikleri ifade edildi.

Haberin devamı için link : http://www.birgun.net/haber-detay/coca-cola-da-skandal-kola-kutularinin-icinden-insan-diskisi-cikti-152989.html

mail-grubu