PROTOKOL İMZALANDI
PROTOKOL İMZALANDI
www.diyetisyenstore.com
ktdb ve ldb
ktdb ve ldb

LTB’den yapılan açıklamaya göre, “Sağlıklı Şehir ve Şehir Sakinleri” vizyonu çerçevesinde hazılanmış olan protokole, LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile KTDB Başkanı Dr. Dyt. Ayşe Okan imza attı.

Protokol, şehir sakinlerini yeterli, dengeli, bilinçli ve sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirmek, sağlıklı gıdalar tüketmeye teşvik etmek, gıda maddeleri ile ilgili yanlış bilgileri düzeltmek ve farkındalık yaratmak için yapılacak etkinlikleri kapsamakta.

Protokol, ihtiyaç duyulabilecek konularda bilimsel araştırmaların iş birliği içerisinde yapılması, saha çalışmaları, sağlıklı yaşam biçiminin teşvik edilmesi, yerel yönetimler sağlık vizyonu ve politikası oluşturulmasında bilgi, birikim ve tecrübelerin paylaşılması amacıyla ortak faaliyetler düzenlemeyi de içeriyor.

En Fazla Radyasyon Yayan Telefonlar
En Fazla Radyasyon Yayan Telefonlar

ANLAŞMA FESTİVAL İLE DEVAM EDECEK!

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, imzalanan protokol ile, toplumda beslenme kaynaklı hastalıkların azalmasına katkı sağlanacağını belirterek, KTDB Başkanı Ayşe Okan ile yönetim kurulu üyelerine iş birliklerinden dolayı teşekkür etti.

Harmancı, KTDB ile eğitim çalışmaları, saha uygulamaları dahil olmak üzere bilimsel çalışmalarda da iş birliği içerisinde olacaklarını belirtti.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile sağlık arasındaki farkındalığı artırmayı amaçladıklarını söyleyen Harmancı, Mayıs ayı içerisinde sağlıklı yaşam temalı bir festivalin KTDB ile LTB ortaklığında yapılacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak : www.lefkosabelediyesi.org

mail-grubu