MEMURLARA DEVRİM NİTELİĞİNDE YENİLİK
MEMURLARA DEVRİM NİTELİĞİNDE YENİLİK

Memurlar İçin Devrim Niteliğinde Bir Yenilik

Yeni Ekonomi Sistemiyle beraber kamu personel rejimlerinde de değişiklikler yapılıyor.  Görevinin gerektirdiği şartlara göre kamu çalışanları hangi saatlerde mesai başında olacaklarına kendileri karar verebilecekler.

memurlara esnek çalışma modeli
memurlara esnek çalışma modeli

Memurlar haftalık doldurmakla yükümlü oldukları 40 saatlik mesai süresini nasıl tamamlayacağına kendisi karar verebilecek.

10.00-12.00 ile 13.00-15.00 saatleri gibi belirlenmiş zorunlu saatlerde görev başında olunacak.  Geri kalan saatleri ise kendileri belirleyebilecekler. Diledikleri halde bir günlerini tatil yapabilecekler.

Birçok gelişmiş ülkelerde ve etkin kamu hizmetlerinde uygulanan esnek çalışma modeli Türkiye’de de uygulanmaya başlanacak. Kamu kurumları ile çalışanların ihtiyaç ve tercihleri uyumlaştırılacak.

diyetisyenstore-logo

Yaklaşık 2.5 milyon memurla alakalı olan, Memurun hizmetinin özelliğine göre uygulanacak olan esnek çalışma modelleri geliştirilecek. Bu vesile ile çalışanların iş yaşam dengesini düzenleyerek aile ve sosyal yaşamlarına, kurs ve eğitim programlarına daha fazla vakit ayırmaları için olanak sağlanacak. Birçok memur sosyal aktiviteleri eğitim programları, ve çocuklarının ihtiyaçlarına göre programlar belirleyebilecek.

İstediği Gibi Düzenleyebilecek

Örneğin isteyen sabah 08.00’de işe gelip 21.00’de işten çıkabilecek. Bu saatler arasında toplam 12 saat çalışmış olacak.

Memurlara müjde - Genç Diyetisyenler
Memurlara müjde – Genç Diyetisyenler

Doldurması gereken 40 saatin 28 saatini istediği günlerde. Memurlar isterse bir gününü de boşaltabilecek. Günlük 10’ar saatlik mesailerle 4 gün çalışıp bir günü de boş bırakabilecek.

Evde Çalışma İzni

Mesaisine kurumunda olmasına gerek olmayan memurlara (her an ihtiyaç duyulmayan memurlara ) da evde çalışma izni verilebilecek. Belirlenen hizmet grupları mesailerini işlerini aksaklık oluşturmadan ve zamanında tamamlamak kaydı ile evinde tamamlayabilecek.

Sağlıklı Günler.

mail-grubu