MR Makinesine Sığamazsın Dediler 84 Kilo Zayıfladı

  0
  145
  www.diyetisyenstore.com

  Babası için MR filmi randevusu almaya giden ve kendisinin hasta sanılması nedeniyle ‘’Bu kiloyla MR’a giremezsiniz.’’ Denilen 170 kilo olan Battal Murat Öztürk, o günden sonra zayıflama kararı verdi. Uzman diyetisyen Aslı Kınsız İnan’ın diyetine uyan Battal Murat Öztürk, azmi sayesinde 1 yılda 86 kiloya kadar düşmeyi başardı. Çevresini de kendisini örnek vererek zayıflatan Öztürk, yeni halinden dolayı oldukça mutlu.

  İzmir’de mühendislik yapan Battal Murat Öztürk, Ocak 2016’da babası için bir hastaneden MR randevusu almaya gitti. Merkezdeki görevlinin Murat Öztürk’ü hasta zannetmesi ve ‘’Bu kiloyla MR makinesine giremezsiniz.’’ Demesiyle hayatı değişen Murat Öztürk, hastalandığında bu kiloyla MR makinesine giremeyeceğini düşündü ve sağlıklı şekilde kilo verme arayışlarına girişti.

  Bu Olay Hayatımın Dönüm Noktası Oldu

  Diyetisyen Aslı Kınsız İnan ile yolları kesişen Battal Murat Öztürk, başından geçen olayı diyetisyenine anlattı. Bu sayede diyetisyeni tarafından özel bir beslenme planına tabi oldu. Aslı Kınsız İnan, her hafta Öztürk’ü kontrol etti ve bu takip 1 yıl sürdü. 1 yılın sonunda ise 84 kilo veren Öztürk 170 kilodan 86 kiloya indi. Babasının öldüğü bilgisini paylaşan Murat Öztürk, annesi, kardeşi ve iş arkadaşlarının da kendisinden aldığı cesaretle zayıfladıklarını belirtti. Murat Öztürk şöyle devam etti;

  ‘’Kilolu olan herkes gibi ben de bir gün kilolarımın yan etkilerini yaşayacağımı biliyordum. Başladığım tüm diyetlerde ikinci gün cesaretim kırılıyordu. Yemek yemek ve hareket etmemek düşüncelerini aklımdan çıkartamıyordum. Bunlar benim daha sonra kilo vermemi tetikleyen unsurlar oldular. Rahmetli babam için randevu almaya gittiğimde oradaki görevli beni hasta zannetti. Kaç kilo olduğumu sordu bana. Ben 170 kiloyum dedim. Kilomu duyunca bu kiloyla MR makinesine sığamazsınız dedi. MR Makinesine 130 kilo ve üstü kişiler giremiyormuş. Bir tanıdığımın da MR makinesine fazla kiloları yüzünden girememişti ve vefat etmişti. Bu olaylar da hayatımın dönüm noktası oldular ve ben de zayıflamaya karar verdim.’’ Dedi.

  mail-grubu