Nutella’a +60 kişi “tadım işine” alacak…

Nutella 60 kişiyi işe alacak, diyetisyen iş ilanları, diyetisyen rehberi, diyetisyenara, beslenme ve diyetetik iş ilanları, 2018 diyetisyen iş ilanları, diyetisyenlerin dünyası

0
1531
Nutella 60 kişiyi işe alacak

Dünyanın lider markalarından biri olan Nutella’nın üreticisi Ferrero, ürünlerini severek tüketenlerin ilgisini çekecek bir iş ilanı duyurdu.

Firma ürünlerin tadına bakacak 60 kişi arıyor…

Bir iş bulma platformuna verilen ilanda, önemli bir gıda üreticisinin tatlı ürünleri tadacak 60 kişiyi işe alacağı bildirildi.

http://www.diyetisyenrehberi.com/

Ferrero’nun Ar Ge firması tadımcı ilanı verdi

İlanın açık bir şekilde verilmemesi bazı dedikodulara da yol açtı. Örneğin Il Gazzettino’nun haberine göre firma 60 değil 90 kişi alacak. İlan Openjobmetis platformuna, Soremantec Italia srl tarafından verildi. Bu firma, Nutella’nın üreticisi Ferrero’nun araştırma ve geliştirme kuruluşu olarak biliniyor.

Firma tadım konusunda bugüne dek kendi çalışanlarına güveniyordu. Ancak radikal bir kararla, bu alanda profesyonel olmayanların da görüşlerine başvurmak istiyor. İlan detayları incelendiğinde tadım yapacak kişiler için herhangi bir kriter veya deneyim aranmadığı göze çarpıyor.

Nutella tadım uzmanları özel olarak yetiştirilecek

Bu görev için seçilenler 30 Eylül’de başlayacak olan 3 aylık bir eğitime katılmak zorunda kalacak. Bu eğitim sırasında temel tat ve koku eğitimi alınacak ve 60 veya 90 olarak başlayan aday sayısı 40 civarına düşecek.

Daha sonra buradan 2 farklı panel grup oluşturulacak. Tadımcılara algıladıkları tatları ifade etmeleri için doğru ifade ve kelimeler de öğretilecek.

  Ferrero, ABD’de Nestle şekerleme birimini satın aldı

La Republicca’nın haberine göre verilen ilanın detaylarına göre part time olacak bu iş, adayların diğer işleriyle birlikte yürütülebilecek. Katılımcılarda herhangi bir alerji bulunmaması ve iyi derecede bilgisayar kullanılabilmesi de isteniyor.

Nutella

Firmadan açıklama geldi

Haberin fazlaca yayılmasından sonra firma bir açıklama yaptı. Bu haberin bir pazarlama taktiği olmadığını ifade eden firma, hammadde kalitesini ürünlerinin merkezine koymayı hedeflediklerini söyledi.

Firma aynı zamanda tahmin edeceğiniz üzere iş ilanının fazlasıyla popüler olduğunu ve başvuru geldiğini, Nutella tadımcısı olmayı düşünenlerin elini çabuk tutması gerektiğini söyledi.

Nutella

Nutella nasıl üretiliyor?

Ülkemizde de oldukça popüler olan ürünün yapım sürecini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz…

Ülkemizde de oldukça popüler olan ürünün yapım sürecini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz…

mail-grubu