Sağlık Personeline Kötü Haber

  0
  1067
  www.diyetisyenstore.com

  diyetisyenlere-kotu-haber3 gün önce meslektaşlarımıza duyurduğumuz gibi Performans ücretleri yeni yönetmelik yayınlanana kadar ek ücret alamayacaklarını açıklamıştık. Bazı haberlerde çıkan tartışmalar üzerine bu haberin son güncel bilgisini sizlerde paylaşmak istiyoruz.

  Sağlık Bakanlığı yayınlamış olduğu son genelgede CEO, Genel Sekreterler, Başhekimler ve Müdürler performansa dayalı ücret almaya devam etmeleri ancak doktorların ve diğer sağlık personelin yeni yönetmeliği beklemesi gerektiğidir.
  Bir çok Diyetisyen arkadaşın merakla beklediği soru şu acaba performans katsayımız eczacılar gibi olabilecek mi yani bir artış olacak mı olmayacak mı? Bunun için ne yapılabilinir? Nasıl örgütlenebilinir?
  Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Hasan Çağıl imzasıyla yayımlanan genelge şöyle:
  “Bilindiği üzere ikinci üçüncü basamak sağlık kurumlarında görev yapan personelin ek ödemesine ilişkin iş ve işlemler 12.5.2006 tarihinden itibaren Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Sağlık Bakanlığı’na Bağlı Sağlık Kurum ve Kuruluşlarında Görevli Personele Döner Sermaye Gelirlerinden Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik’ hükümleri uyarınca yürütülmüştür. Anılan yönetmeliğin hükmü 31.12.2012 tarihinde sona ermiştir.

  Bu çerçevede bakanlığımızca kamu hastane birliklerinde görev yapan personele yapılacak ek ödemelerin usul ve esaslarının düzenlendiği yeni bir yönetmelik hazırlanmış olup Maliye Bakanlığı ve Sayıştay Başkanlığı’nın uygun görüşüne müteakip Resmi Gazete’de yayımlanacaktır. Yeni yönetmelik yürürlüğe girinceye kadar ikinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde görevli personele yalnızca sabit ek ödemelerle Döner Sermaye Sabit Ödemesi yapılacak, bunun dışında performansa dayalı ek ödeme hesaplarına yönelik herhangi bir işlem yapılmayacaktır.”

  HÜRRİYET

  mail-grubu