Sağlıklı Meyve Tabağım ve Yürüyüş Etkinlikleri

Sağlıklı Meyve Tabağım ve Yürüyüş Etkinlikleri, diyetisyenler, beslenme ve diyetetik kongreleri

0
831
www.diyetisyenstore.com

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü, Konya Sağlık İl Müdürlüğü, Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, toplumda fiziksel aktivite ve sağlık ilişkisine dikkati çekmek amacıyla yürüyüş etkinliğine Genç Diyetisyenler Ekibi olarak katılım gerçekleştirdik.

Sağlık Örgütü tarafından, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde obezitenin çağın hastalığı olduğunun teyit edildiğini belirten Konya halk Sağlığı Müdürü Sayın Öznavruz, ‘Sağlık Bakanlığı olarak yapmış olduğumuz araştırmada da okul çağındaki çocuklarımızın yaklaşık yüzde 25’inde obezite olduğunu tespit edildiğini, biz de bu ay ki yürüyüşümüzü İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yapmayı kararlaştırdık. Çocuklarımızı, bilişim teknolojisinin olumsuz etkilerinden uzaklaştırmak için fiziksel aktiviteye davet ediyoruz’ diye konuştu.

Sağlıklı yaşam için yürüyüş yapma ve sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yapan Öznavruz, akşam yemeğinden sonra atıştırmalıklardan uzak durulması gerektiğini ifade etti.

Açıklamanın ardından yürüyüşe katılan öğrencilere meyve ikram edildi.

Genç Diyetisyenler Ekibi olarak Sağlıklı Meyve Tabağım ve Yürüyüş etkinliğinin içerisinde yer almaktan son derece mutluluk duyduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz.

Diyetisyen Ali YÖRÜMEZ
Genç Diyetisyenler Editörü

mail-grubu