Sıfır beden projesinde Diyetisyenler unutuldu mu?

sıfır beden, gençlik ve spor bakanlığı, diyetisyen, diyetisyen hocaları, beslenme ve diyetetik, diyetisyen ali yörümez

0
1646
diyetisyen-sıfır-beden
www.diyetisyenstore.com

Merhaba Arkadaşlar,

Bugünler de bir çok yazılı ve/veya görsel basında da yer alan bir haber ile ilgili sizinle bilgi paylaşmak istiyoruz.

Haberde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nca başlatılacak bir proje kapsamında üniversite öğrencilerine dengeli beslenme, GDO’lu gıdaların tüketimi, sağlıklı zayıflama ve obeziteyle mücadele konularında eğitim verilecekmiş.

İşte haberin en can alıcı noktası da Dr. Ender Saraç, Dr. Halit Yerebakan ve Dr. Canan Karatay gibi Beslenme ve Diyetetik alanı dışında ki uzmanların özellikle gençleri “Sıfır beden” ve “Obezite” konularında bilgilendirecek olmalıdır.

www.inbody.com.tr

Gençlik ve Spor Bakanlığı, son yıllarda gençler arasında hızla artan sıfır beden çılgınlığıyla mücadele etmek için seferberlik başlattığı bu proje ekibinde özellikle Diyetisyenlerin ve Psikologların da bulunmasını, isimlerinin geçmesini isterdik.

Bu projede, gençlere düzenli spor yapmaları ve sağlıkları için hareketli bir yaşam tarzını benimsemeleri gerektiği anlatılacak. Dr. Ender Saraç, SABAH yazarı Doç. Dr. Halit Yerebakan ve Prof. Dr. Canan Karatay gibi alanında uzman isimlerin de katılacağı projede gençleri, gdo’lu ürünlerin tüketimi, katkılı ve işlenmiş gıdaların insan sağlığına etkileri konusunda da kapsamlı olarak bilgilendirilecekler-miş.

Bu ülkenin yetiştirmiş olduğu çok saygı değer Beslenme ve Diyetetik bölümü hocalarının, Psikoloji bölümü hocalarının vb. bu projeye dahil edilmelerinin daha sağlıklı olacağını Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinden düşünmelerini isterdik.

Demek ki neymiş; Medyatik değilsek, yaptığımız işleri daha iyi anlatamıyorsak, mesleğimiz sadece bu göbek nasıl gidecek gibi soruların içerisinde yer aldığı sürece kendi kendimize çok konuşuruz.

Diyetisyen sadece Zayıflama Uzmanı demek değildir. Sağlıklı ve doğru beslenmenin konuşulduğu her yerde baş rol DİYETİSYENLERİN olmalıdır.

Biz Genç Diyetisyenler Ekibi olarak tepkimizi buradan yetkililere bildirmek istedik.

Ya SİZ !!!

Genç Diyetisyenler Ekibi
genc.diyetisyenler@gmail.com

mail-grubu