VI. Ulusal Obezite Kongresi

0
1145
www.diyetisyenstore.com

Davet

Değerli meslektaşlarımız,

Türkiye Obezite Araştırma Derneği ve Türk Diabet ve Obezite Vakfı tarafından bu yıl gerçekleştirilecek olan VI. Ulusal Obezite Kongresi 27-29 Kasım 2014 tarihleri arasında Radisson Blu Hotel Şişli – İstanbul’da yapılacaktır.

Bugün obezite gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli halk sağlığı sorunudur.  Bu sorun ile baş edilmesi toplumun sorumluluğu olduğu kadar yine o toplumun parçası olan biz obezite profesyonellerinin görevidir. Türkiye Obezite Araştırma Derneği kuruluşundan bu yana ülkemizde obezite prevansiyonu ve tedavisi konularında halkın, hekim ve diyetisyenlerin eğitimi için sayısız etkinliklerle misyonunu sürdürmüştür. Üniversiteler, ilgili kamu kuruluşları ve ulusal dernekler, Avrupa Obezite Derneği, endüstri ve medya ile işbirliği kurulmasında önder olmuştur.

Bu yıl 6. Ulusal Obezite Kongresi’ni düzenleyerek obeziteyle mücadele potansiyeli, görgü ve becerisi olan tüm disiplinleri İstanbul’da bir araya getirmeye karar verdik. Bu kongrede yenilik olarak bir temel bilimler oturumuna ve Avrupa Obezite Derneği obezite tedavisi çalışma grubu üyelerinin katılacağı bir eğitim kursuna yer verilecektir.

Kongremizin ülkemizde obezite farkındalığının artmasına, temel ve klinik bilimler alanındaki araştırmalara, obezite prevansiyonu çalışmalarına, tanı ve tedavi sahasındaki güncel bilgi ve becerilerin kazanılmasına önemli bir ivme kazandıracağını düşünüyoruz. Katılımınızı ve katkılarınızı bekliyor, hep birlikte başarılı bir kongre geçirmemiz dileği ile sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Volkan Yumuk                          Prof. Dr. Zeynep Oşar Siva
Kongre Eş Başkanı                                         Kongre Eş Başkanı

 

http://www.obezitekongresi.org/

mail-grubu