YÖK, Haliç Üniversitesinin faaliyetini durdurdu

günce diyetisyen haberleri, beslenme ve diyetetik bölümleri

0
2532
www.diyetisyenstore.com

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Haliç Üniversitesi’nin faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Söz konusu karar doğrultusunda , Haliç Üniversitesi’nin yönetimi geçiçi olarak İstanbul Üniversitesi’ne devredilecek. Söz konusu devir ve durdurma kararı sonrasında öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamadan öğrenimlerine üniversite bünyesinde devam edebilecekler.

Anadolu Haber Ajansı muhaberinin YÖK’ten edindiği bilgiler doğrultusunda, dün gerçekleştirilen YÖK toplantısında , YÖK Denetleme kurulunun Haliç Üniversitesinde yaptığı 2014-2015 eğitim-öğretim yılı genel denetimlerindeki tespitleri incelenmiş.

[vc_cta h2=”” txt_align=”center” style=”flat” color=”turquoise” css_animation=”top-to-bottom”]Sitemizde Paylaşımda Bulunmak İsterseniz BURAYI tıklayınız.[/vc_cta]

 

Tespitlerden sonra üniversitenin çeşitli risk faktörlerine sahip olduğu öğrenildi ve söz konusu risklerin “kötü yönetim” ‘den kaynaklı olduğu bildirildi. YÖK Denetleme Kurulu, Söz konusu tespitlerin sonucunda “kötü yönetim sonucunda ortaya çıkacak risklerin bertaraf edilmesi, öğrenci ve öğretim üyelerinin haklarının korunması, eğitim ve öğretimin devam edebilmesi ve faaliyetlerin sürdürülebilmesi için ilgili mevzuat hükümlerince, kamusal sorumluluk gereği geçici bir tedbir olarak üniversitenin faaliyet izninin durdurulması” önleminin uygulanması yönünde karar verdi.”
Yeni Mütevelli Heyeti Belirlenecek  Kararla, Haliç Üniversitenin yönetimi, garantör üniversite konumunda bulunan ve Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olarak bilinen, İstanbul Üniversitesi’ne geçiçi olarak devredilecek.
[vc_cta h2=”Genç Diyetisyenler Ekibi” txt_align=”center” style=”flat” color=”pink” css_animation=”top-to-bottom”]Sitemizde Paylaşımda Bulunmak İsterseniz BURAYI tıklayınız.[/vc_cta]
kaynak : http://www.kamupersoneli.net/egitim/yok-halic-universitesi-nin-faaliyetlerine-durdurma-karari-aldi-h3232.html
mail-grubu