ZAYIFLAMA İLAÇLARINA DİKKAT !
  Yazar Kenan Yıldırım

  0
  1117
  www.diyetisyenstore.com

  zayiflama-ilaclari
  Zayıflama haplarının zararları içerdikleri etken maddeye göre farklılık gösterir. Son dönemde piyasada yasaklanmış olan zayıflama haplarının çoğunda sibutramin adı verilen etken bir madde vardı. Bu etken madde açlık mekanizmasını tamamen durdurup sürekli tok hissedilmesini sağlayan bir etken maddeydi. Fakat bunun dışında yüksek tansiyon ve çarpıntı yan etkileri vardı.
  Bakanlıklardan onaysız internet üzerinden satılan ilaçların çoğunda da herhangi bir bitki veya meyve mucize gibi gösterilse de bu etken madde mevcuttur. Bu yüzden kişilerin zayıflama ilacı statüsünde bir hap kullanmaması gerekir.
  Fakat kişi ikinci ya da üçüncü derecede obez ise ve diyet uygulamakla ilgili ciddi problemler yaşıyorsa o zaman doktor kontrolünde metabolizmasını hızlandıracak olan ya da besinlerin emilimini azaltacak olan bir zayıflama ilacı kullanabilir. Zayıflama ilaçları tıbbi ilaçlar olduğundan ötürü doktor kontrolü olmadan ve ağır obez olmadan kesinlikle kullanılmaması ve tercih edilmemesi gereken ilaçlardır.

  mail-grubu