Hızlıca Zayıflamak İçin Öneriler

0
89
www.diyetisyenstore.com

İster yaz sezonu geliyor zayıflamalıyım deyin, ister yaklaşan düğün var zayıflamalıyım deyin, tüm insanlar fazla kilolarından kurtulmayı ve daha fit görünmeyi isterler.

Kilo vermek sanıldığı kadar zor değildir. Bu yüzden de umudunuzu kaybetmeyin ve hemen aldığınız kalorileri azaltarak ve günlük yedikleriniz hakkında notlar tutmak iyi bir başlangıç noktası olacaktır. Bunun yanında güvenilir ve etkili olacak noktaları da bilmeniz, kilo vermeye başlamanızda önemli rol oynayacaktır.

Kilo vermeye başlamayı geciktirmeniz, sizin kilonuzun daha da arması sebep olabilir. Bu nedenden hemen kilo vermek için bir şeyler yapmalısınız. Bu gün yürüyüş yaparak ilk adımınızı atabilirsiniz. Bir sonraki öğününüzü şimdiden planlayabilirsiniz. Yemeklerinizde tavuk veya balık gibi protein ağırlıklı besinler ekleyin ve sizi tok tutabilecek besinleri, yeşillikleri yemeye özen gösterin.

Günlük 2-2.5lt su içmeniz sizin zayıflamanız da oldukça önem yer tutmaktadır. Su içtiğinizde böbrekleriniz düzenli çalışır ve sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur. Yetersiz su alınımı sonucu böbrekler randımanlı çalışamazlar ve artıklar vücudunuzdan atılamaz. Bu yüzden su içmeniz sizin faydanıza olacak ve etkin bir şekilde kilolarınızdan kurtulmanızın önünü açacaktır.

Egzersiz yaparak kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Güne en az 1 saat yapılacak egzersizler ile hızla kilo verebilirsiniz. Spor salonunda paralar harcamanıza gerek yok, doğal bir yürüyüş te sizin kilo vermenizi sağlar. Kişisel bir eğitmeninizin olması sadece kilo verme işleminizi daha da hızlandıracaktır.

Düzenli uyku da önerilmektedir. Düzenli uyumayan ve gece geç saatlere kadar oturan insanlar kilo almaya meyillilerdir. Bu nedenle uykunuzu almanız önerilir. Uykunuzu aldığınızda sporunuz için de enerji depolamış olacaksınız. Bu da size kilo vermek olarak dönüş yapacaktır.

Sonuç; En güzel ve en sağlıklı zayıflamanız için size özel bir diyet programına başlamanız gerekmektedir. İyi bir diyet programını da ancak Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuş bir Diyetisyenden edinebilirsiniz.

Son bir not, Diyet için gitmiş olduğunuz kişinin diplomasını mutlaka görmelisiniz.

mail-grubu