Çocuk Beslenmesinde Çözüm Odaklı Yaklaşımlar Sempozyumu

Çocuk beslenmesi sempozyumu, diyetisyen sempozyumu, diyetisyen etkinlikleri, istanbul diyetisyen kursları, 2019 diyetetik etkinlikeri

0
1211

Değerli Meslektaşlarımız,

Sağlıklı beslenme, bebek, çocuk ve anne sağlığına, bağışıklık sisteminin güçlenmesine, bulaşıcı olmayan hastalık risklerinin azalmasına ve beklenen yaşam süresinin uzamasına katkı sağlar. Çocuklar, çoğu etkili bir şekilde önlenebilen veya tedavi edilebilen yetersiz beslenmenin yol açtığı hastalıklara karşı yatkındır. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre çocuk ölümlerinin %45’i yetersiz beslenme ile ilişkiliyken, okul çağı çocuk ve adolesanlarda obezite ise son 40 yılda 10 kat artış göstermiştir. Geleceğimiz olan çocukların sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması, tüm toplumlar için temel ilgi odağı olmalıdır.

Bu nedenle, İstanbul Kültür Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü olarak, yaşam boyu öğrenme yaklaşımıyla her sene düzenlemeyi amaçladığımız sempozyumlarımızda bu sene çocuk sağlığı, hastalıkları ve çocuk beslenmesi üzerine odaklanıyoruz.

Güncel gelişmelerin çözüm odaklı yaklaşımlarla ele alınacağı “Çocuk Beslenmesinde Çözüm Odaklı Yaklaşımlar Sempozyumu”na katılımınızdan onur duyacağız.

Sempozyum, 15-16 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Çocuk beslenmesi alanında güncel mesleki uygulamalarda karşılaşılan problemlere alanında uzman bilim insanlarının çözüm odaklı katkı sunacağı “Çocuk Beslenmesinde Çözüm Odaklı Yaklaşımlar Sempozyumu”nda buluşmak dileğiyle.

Saygılarımızla,
Dr. Öğr. Üyesi Nihan Çakır Biçer
Sempozyum Başkanı

Sempozyum Programı ve Ulaşım için BURAYI tıklayınız.

Sempozyum web adresi : https://ikubes.iku.edu.tr/

Genç Diyetisyenler ile Kariyer Sohbetleri

 

Kayıt bilgilendirmesi “Obezite ve Metabolik Cerrahide Revizyonel Cerrahi Teknikler”

mail-grubu