2. Obezite Cerrahisi ve Diyetisyenliği Kongresi

obezite kongresi, Obezite Cerrahisi ve Diyetisyenliği, ankara, beslenme ve diyetetik kongreleri, diyetisyen sempezyumları

0
469
www.diyetisyenstore.com

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Obezite Cerrahisi Vakfı tarafından 26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında Intercontinental Grand Ankara Hotel’de “2. Obezite Cerrahisi ve Diyetisyenliği Kongresi” düzenlenecektir.

Obezite ülkemizde ve tüm dünyada hızla artmakta olan ciddi bir sağlık sorunudur. Morbit obezitenin tedavisi ve obeziteye eşlik eden yandaş hastalıkların düzelmesi için günümüzdeki tek seçenek obezite cerrahisidir.

Son yıllarda ülkemizde obezite cerrahisi yapan kamu ve özel çok sayıda merkez vardır. Ülkemizde obezite cerrahisi dünya standartlarına uygun başarı oranlarıyla yapılmaktadır. En az ameliyat kadar bu hastaların takibi de büyük önem taşımaktadır. Bu konuda vakfımız bünyesinde komisyonlar kurulmuş; endokrinoloji, psikiyatri, anestezi, gastroenteroloji, radyoloji, beslenme ve diyetetik alanında uzmanlarımız ve bu komisyonların yapacağı çalışmalar obezite cerrahisine büyük katkılar sağlayacaktır. Yapılan binlerce ameliyat ve takip sonucunda edindiğimiz tecrübeleri birbirimize aktarmak, bilimsel platformda tartışmak, gelecekte obezite cerrahisine katkılar sağlamak için sizleri ‘’2. Obezite Cerrahisi ve Diyetisyenliği Kongresi”nde aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Ülkemizdeki obezite cerrahisi konusunda eğitim alan uzmanlara, diyetisyenlere ameliyat olmuş hastalara sağlayabileceğimiz her fayda beni ve vakıfta görev alan tüm üyelerimizi çok mutlu edecektir.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Oktay BANLI

Türk Obezite Cerrahisi Vakfı Başkanı

mail-grubu