2 Üniversitenin adrese teslim personel ilanı

üniversite ilanları, diyetisyen iş ilanları, beslenme ve diyetetik iş ilanları, diyetisyenara, #gencdiyetisyenler, malatya universitesi, cumhuriyet universitesi

0
1618
www.diyetisyenstore.com

Merhaba Arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere sitemize diyetisyen iş ilanları ve üniversite atamaları ile ilgili haber ve/veya duyurular paylaşmaktayız. Cumhuriyet üniversitesinin alım ilanı ile Malatya üniversitesini alım ilanlarını ve özellikle sonuçları sizlere duyurmak istemekteyiz.


Cumhuriyet Üniversitesinin adrese teslim ilanı ile ilgili haberimizi okumak için lütfen BURAYI tıklayınız.


Malatya Turgut Özal Üniversitesi tarafından 21 Mayıs 2020 tarihli Resmi Gazete’de 2 Büro Personeli, 1 Destek Personeli (Aşçı), 1 Avukat, 1 Psikolog, 2 Laborant ve 1 Mühendis olmak üzere toplam 8 (sekiz) sözleşmeli personel statüsünde kadro ilanı yayımlandığını, birçok kadronun doğrudan başvuracak adaylara yönelik sertifika şartlarıyla ilan edildiği, bazı kadroların ise “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar“da yer alan düzenlemelere aykırı olarak ilan edildiğini ifade etmiştik.

İlgili üniversite tarafından açıklanan sonuçlara göre yerleşen adayların puanları aşağıdaki tabloda bilgilerinize sunulmuştur.

Tablodan ilan şartlarına baktığınız üzere kadroların hepsi önceden belirlenen adayların “ayrıntılı özgeçmişine” göre hazırlanmış ve sonuç itibarıyla da istenilen kişilerin kazanması sağlanmıştır. Bir büro personeli alımında 6-7 tane ne olduğu, ne işe yaradığı, geçerliliği kimin tarafından teyit edildiği dahi belli olmayan uyduruk sertifikalarla kişiler üniversitelerde memur yapılmaya devam edilmektedir.

KPSS’ye hazırlanan kişilerin onlarca test çözüp yüksek puan almaları bir anlam ifade etmediği gibi, bu ilanlara bakarlarsa KPSS puanına ilave olarak “Deri, Cilt ve Hüsnü-Hat Kurs Belgelerine”de sahip olmak için kursa yazılmalarında fayda görülmektedir!

İşin en üzücü tarafı ise bu denli gündeme getirme çabalarımıza rağmen, ilgili üniversiteyi geçtik ama devlet kademesinden herhangi bir yetkilinin bir kişiyi ya da bir aileyi memnun edip binlerce işsiz insanı devletine küstüren alımlara tek kelime etmemesidir!

Memurlar.Net - Özel
mail-grubu