2013-1 KPSS Açıktan Atanan Personel İçin İl İçerisinde Yerleştirme Kurası

0
1067
www.diyetisyenstore.com

 

2013 – 1 KPSS İLE THSK KADROLARINA YERLEŞEN VE ATANMASI UYGUN GÖRÜLEN ADAYLARDAN İL İÇİ YERLEŞTİRME İÇİN TERCİH ALINMASI‏

 

ilk_defa_ve_yeniden_aciktan_atama_kurasi_duyurusu2013 – 1 KPSS yerleştirmeleri sonucu kurumumuza yerleşen adayların açıktan atamaları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden kişilerin tercihleri doğrultusunda Bakanlığımız Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne göre yapılacaktır.

2013 – 1 KPSS Açıktan Atama için tercih alımı işlemleri Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (http://yonetim.sb.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak olup;  02/08/2013 Cuma günü başlayıp, 05/08/2013 Pazartesi günü saat 17:00’da sona erecektir.

2013 – 1 KPSS Açıktan Atama için tercih yapacak adaylar, öncelikle Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (http://yonetim.sb.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sisteminde (PBS) şahsi bilgilerini beyan ederek sisteme kayıt olacaklar ve başvurularını bu bilgiler üzerinden yapacaklardır.

Adaylar yerleştirildiği ilde yerleştiği unvan ve branşındaki münhal yerler içerisinden en çok  5 tercihte bulunacaklardır.

Adaylar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden tercihlerini yaptıktan sonra tercihlerini gösterir belgenin çıktısını imzalayıp, bulunduğu ilin veya atandığı ilin Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkililerine (Halk Sağlığı Müdürü, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı, İnsan Kaynakları Birim Sorumlusu veya Destek Hizmetleri Birim Sorumlusu) onaylatıldıktan sonra (onaylayanın adı – soyadı, unvanının belirtilmediği, imzasız ve onaysız belgeler kabul edilmeyecektir.) teslim edilecektir. (Belgeler Halk Sağlığı Müdürlükleri tarafından Kuruma gönderilecek olup, kişilerin elden veya posta ile kuruma evrak göndermemesi veya teslim etmemesi gerekmektedir.)

Tercihler sonucu yerleştirme işlemi noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile KPSS  puanı yüksek olan adaya öncelik verilerek yapılacaktır. KPSS puanı ve tercihleri aynı olan kişiler arasında kura ile yerleştirme yapılacaktır.

Tercih yapmayanların, yanlış tercihte bulunanların ve tercihlerine yerleştirilemeyen adayların yerleştirilmesi re’sen  noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.

Adaylar, sadece yerleştirildiği ildeki unvan ve branşına uygun kadroları tercih edebileceklerdir. Aksi takdirde tercihleri geçersiz sayılacaktır ve atamaları re’sen yapılacaktır.

İlan edilen yerlere yerleştirme işlemleri, 15/08/2013 Perşembe günü noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır. Kura sonuçları ise kuranın çekildiği gün  www.thsk.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Adaylar,  yerleştirildikleri kuruma yapılan atama işlemlerinin tamamlanmasını takiben görev yerine başlayabileceklerdir.

 

Sorularınız için : atamadb@thsk.gov.tr Tel: 565 56 16-57 78

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

SIRA

TARİH

AÇIKLAMA

1

02/08/2013

MÜNHAL YERLERİN İLANI VE PBS ÜZERİNDEN TERCİH İŞLEMLERİNİN BAŞLAMASI
2

05/08/2013

SAAT:17:00

TERCİH İŞLEMLERİNİN VE PBS ÇIKTILARININ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜKLERİNE TESLİMİN SON GÜNÜ
3

13/08/2013

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜKLERİ TARAFINDAN PBS ÇIKTILARININ KURUMA GÖNDERİLME TARİHİ
4

14/08/2013

BAŞVURU EVRAKLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ
5

15/08/2013

KURA TARİHİ

 

                          

2013-1- KPSS atanacaklar listesi

2013-1 Açıktan atama münhal yer listesi

mail-grubu