Başarılı diyetin 5 sırrı!

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ece YALIN, diyetisyen Ece Yalın, Beslenme ve Diyet uzmanı Ece Yalın, Başarılı diyetin 5 sırrı!

0
858
www.diyetisyenstore.com

BAŞARILI DİYETİN 5 SIRRI !

Bir yaz dönemi daha bitmiş bulunmakta. Bu tatil sürecinde kilo alan herkesi Seroniss Beslenme ve Diyet Merkezi’ne bekliyoruz…

Diyete başlamaya karar verdiyseniz eğer sizlerle bu işin birkaç püf noktasını paylaşmaktan mutluluk duyarız;

  • Bireysel yapılan diyet listeleri sonucunda vücudunuz için gerekli enerji ve besin miktarlarının oranını doğru bir şekilde ayarlamanız pek mümkün olmayacaktır.

Bu sebeple tabi ki ilk olarak; sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız mutlaka bir beslenme uzmanı ile bu sürece başlayıp, devam ettirmelisiniz.

  • Bir diğer destekleyici yöntem olarak ise; beslenme günlüğü tutun

Porsiyon aşımını önleyici ve en etkili yöntem olarak beslenme günlüğü son dönemde popülerliği oldukça yükseldi.

Diyet sürecinde ise oldukça etkili sonuçlar almamızda payı büyük. Aynı zamanda beslenmeye dair yaptığınız yanlışları birebir gözlemleme imkanı sunmaktadır.

  • Ruhunuzu ve bedeninizi rahatlatmak adına düzenli olarak yoga, yürüyüş, fiziksel egzersizler veya sanatsal bir aktivite seçerek diyet sürecinizde zihninizi de doyurmuş olacaksınız.

Özellikle de açık havada doğru nefes alıp verme tekniği ile yapılan aktiviteler yağ yakımınızı hızlandıracaktır.

  • Güne kahvaltı ile başlamak ‘’sağlıklı beslenme’’ ve ‘’ideal kiloya kavuşma’’ plan/programlarda altın kural olarak kabul edilmektedir.

Aynı zamanda güne kahvaltı ile başlayan bireyler bu süreçte başarı oranlarını %40  daha artırmaktadırlar.

  • Besin alerji testi ile vücudunuzun hangi besin/besinlere karşı intolerans gösterdiğini tespit ederek diyet sürecinizde hedefinize daha hızlı ulaşma işleminizi kolaylaştırmış olacaksınız…

[vc_cta h2=”Yazar: Beslenme ve Diyet Uzmanı Ece YALIN ” txt_align=”center” style=”flat” color=”pink” css_animation=”top-to-bottom”]Sitemizde ilan veya Yazı yayınlamak İsterseniz BURAYI tıklayınız.[/vc_cta]

mail-grubu