Bu Bulgur Farklı – Boullife

  0
  2253
  www.diyetisyenstore.com

  boullifelog
  Erişkin bir insanın günlük alması gereken diyet lifi miktarı yaklaşık olarak  30 gr kadardır ve bu miktarın yaklaşık 1/3’ü bir porsiyon bulgur ürünü yiyerek karşılanabilmektedir.
  Biz de bu düşünceden yola çıkarak Boullife bulgur ürünlerini geliştirdik.

     Şu an insanların kullandığı bulgur ürünleri tamamen buğday kökenlidir. Biz iki farklı tahıl türünden daha bulgur üreterek hem içerik olarak hem de lezzet yönünden farklı bulgur türleri geliştirdik. Bu tahıllar arpa ve çavdardır. Bu değerli tahıllar besin olarak daha önce bu şekilde bulgur tekniği ile işlenerek hiç sunulmamış insanların kullanımına.

       Çavdar kökenli ürünler unlu mamullerde kullanılmaktadır ve oldukça beğeni görmektedir. Ancak unlu mamul olarak kullanım kolaylığı olmasının yanı sıra tahılların tam tahıl halinde kullanılması  besin değerini daha da artırmaktadır bildiğiniz gibi.

       Arpa kökenli ürün olarak insanların kullandığı besin maddesi sadece bira ile sınırlı şu an için onun dışında kullanımı çok fazla  mümkün olamamakta yapısından kaynaklanan nedenlerle. Sert yapısı ham tane olarak kullanımını sınırlamakta, gluten oranının düşük olması mayalanma da problem oluşturduğu için unlu mamul olarak kullanımı da çok sınırlı kalmaktadır. Arpa gibi değerli bir tahılı insanların kullanımına sunmanın  şu an için en iyi yolu arpa bulguru olarak gözükmektedir.

     Arpa ve çavdar bulgurları özellikle toplam lif açısından buğday bulgurundan biraz daha avantajlı durumda gözükmektedir besin değer analizlerine bakıldığında. Çözünebilen lif oranı ve özellikle bu gruba dâhil olan beta glukan oranı arpa bulgurunda diğer tüm tahıllardan daha yüksektir. Çavdar, buğday ve hatta yulaftan da daha yüksek bir beta glukan oranına sahiptir arpa ürünleri. Beta glukanın sindirime ve metabolizmaya sunduğu olumlu etkilerin yanı sıra birde bağışıklık sistemi üzerine sunduğu çok önemli olumlu, güçlendirici etkilerde mevcuttur bildiğiniz gibi.

     Boullife adı altında arpa, buğday, çavdar bulgurları ile huzurlarınızda olmaktan çok mutluyuz. Değerli danışanlarınıza sunduğunuz beslenme önerilerinize ürünlerimizin dâhil olması bizi mutlu edecektir ve yeni tahıllardan yeni yeni ürünler geliştirmemize de önemli katkılar sağlayacaktır.

     Ürünlerimizle ilgili daha detaylı bilgi almak için www.boullife.com.tr adresli internet sitemizi ziyaret etmeniz bizi mutlu edecektir. İnternet sitemizden şu anda online satış süreci de başlamış durumdadır.

     Zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz. İyi günler, iyi çalışmalar diliyoruz. Saygılarımızla.

  Boullife
  www.boullife.com.tr

   

   

   

   

   

  mail-grubu