Diyetisyenlerin Umudu Aile Sağlığı Merkezi Projesi

diyetisyen iş ilanları, diyetisyen atamaları, diyetisyen kadroları, diyetisyen kpss, diyetisyen yerleştirmeleri, aile sağlığı merkezi diyetisyen alımları

0
2275
www.diyetisyenstore.com

Sağlık bölümlerinde atama sayılarının yetersizliği diyetisyenleri de üzdü. Yüksek puanlarla kazandıkları bölümlerinden atanamamak onları çıkmaza sürüklerken, diğer taraftan artan mezun sayısı da bu durumu tetikliyor.

Emeklerinin karşılığını alamamaktan yakınan diyetisyenler istihdam konusunda artık ciddi adımlar atılması gerektiğine inanıyorlar. Binlerce mezuna karşı yapılan atama sayısı ekim atamalarında 22’ye kadar inmiştir. Bu gülünç sayının ve bu can sıkıcı durumun bir an önce düzeltilmesi gerekiyor. Diyetisyenler artık müjdeli haberler içeren günlere uyanmak istiyor.

Bu anlamda diyetisyenlerin en büyük umudu olan Aile Sağlığı Merkezi Projesi’nin faaliyete geçirilmesi ve en hızlı şekilde tamamlanmasını istiyorlar. Aile Sağlığı Merkezleri daha geniş çaplı hizmet veren ‘butik hastane’ lere dönüştürülmeli, şehir hastanelerinin yapımı hızlandırılmalı, normal hastane kadroları da artırılmalı ve diyetisyenler atanmalı.

Sağlık Bakanlığı’nın diyetisyenler üzerine daha fazla odaklanması gerektiğini, atama konusunda yapılan haksızlığın önüne geçilmesini, sürekli dile getirilen ülke çapında obeziteyle mücadele konusunda başarılı sonuçların diyetisyenlerle alınabileceğini savunuyorlar.

Kaynak : http://kamubiz.com/haber-5801-diyetisyenlerin_umudu_aile_sagligi_merkezi_projesi.html

mail-grubu