EN YÜKSEK BÜTÇELİ 10 FİLM
EN YÜKSEK BÜTÇELİ 10 FİLM

EN YÜKSEK BÜTÇELİ 10 FİLM

10-SPECTRE

Spectre filmi, James Bond film serisinin 24. Filmidir. Dainel Craig’ inde başrollerinde olduğu bu film, 245 milyonluk bir bütçe ile çekildi.

spectre
spectre

9-BATMAN ve SUPERMAN: ADALETİN ŞAFAĞI

Bilim kurgu ve aksiyon alanının en iyi filmlerinden olan, Batman ve Superman Adaletin Şafağında filmi bir Amerikan süper kahraman  filmi. Yaklaşık olarak bu süper kahramanlara harcanan para ise 250 milyon dolar.

adaletin şafağı
adaletin şafağı

8-HOBBİT: BEŞ ORDUNUN SAVAŞI

Hobbit üçlemesinin zaten 800 milyona yakın bir bütçe ayrılmıştı. Bu bütçelerden büyük bir bölümü ise Hobbit serisinin Beş Ordunun Savaşı filmi için ayrılmış,  yaklaşık olarak bu devam filmine 260 milyon dolar bütçe ayrılmış, hasılat ise 900 milyon dolar civarı olarak geri gelmiştir.

hobit
hobit

7-HARRY POTTER: FELSEFE TAŞI

1997 yılından başlayan bu serüven, oldukça sevilmiş ve devam filmleri çekilmeye devam etmiştir. Kitapları da filmleri kadar sevilen Harry Potter serisinin bir filmi olan Felsefe Taşı, 250 milyonluk bir bütçe ile çekilmiş 950 milyona yakın hasılat elde edebilmiştir.

felsefe taşı
felsefe taşı

6-ÖRÜMCEK ADAM 3

Örümcek adam serisinin adından da anlaşılacağı üzere 3. Bir filmi olan Örümcek Adam 3 filmi, yaklaşık olarak 270 milyon dolarlık bir bütçe ile vizyona sunuldu.

ÖRÜMCEK ADAM 3
ÖRÜMCEK ADAM 3

5-KARMAKARIŞIK

Daha çok küçük yaş grubuna hitap eden Karmakarışık filmi, Disney şirketinin üstlendiği 3D bir yapım. Tüm zamanların en çok para harcanan animasyon filmi. Yaklaşık olarak Karmakarışık filmine 270 milyon kadar para harcandı.

KARMAKARIŞIK
KARMAKARIŞIK

4-JOHN CARTER: İKİ DÜNYA ARASINDA

Bir kitaptan esinlenen bir film olan İki Dünya Arasında filmi. Marsta geçen bir bilim kurgu filmi olma özelliği taşımaktadır. Yaklaşık 270 milyona çekilen bu film gişede istenilen başarıyı sergileyemedi ve 285 milyon civarında kaldı.

İKİ DÜNYA ARASINDA
İKİ DÜNYA ARASINDA

3-YENİLMEZLER: ULTRON ÇAĞI

Birçok ünlü oyuncu kadrosuyla ışık saçan bir film olan Yenilmezler : Ultron Çağı filmi, en fazla kar marjı bırakan filmler arasında yer alıyor. Yaklaşık olarak 290 milyon lira bütçe ile çekilen bu film, 1.4 milyar civarında hasılat kazanmıştır.

yenilmezler ultron çağı
yenilmezler ultron çağı

2-KARAYİP KORSANLARI:DÜNYANIN SONU

2003 yılından beridir çekilen Karayip Korsanları serisinin üçüncü ve devam niteliğindeki bir filmi olan, Dünyanın Sonu filmi yaklaşık olarak 310 milyon dolara bedel oldu. Johnny Depp gibi usta oyuncuyu bünyesinde barındıran bu film gişede de hakkını verdi.

Dünyanın Sonu
Dünyanın Sonu

1-KARAYİP KORSANLARI: GİZEMLİ DENİZLERDE

Yıllardır listelerin bir numarası yine Karayip Korsanları filminden. Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde filmi, vizyona girmiş en yüksek bütçeli filmler arasında. 2011 yılında vizyona girmiş olan bu film, 3D teknolojisi ve diğer tüm gelişmiş özellikleri bünyesinde barındırıyor. 380 milyon dolara çekilmiş olan bu film yaklaşık olarak 1 milyar kadar gişe hasılatı elde ederek bu yüksek maliyetli filmi bir hiç etmemiştir.

Gizemli Denizlerde
Gizemli Denizlerde

Kaynak Sayfa : https://bidiyalog.com

mail-grubu