II. Yutma Bozuklukları Kongresi Hacettepe Üniversitesi

0
1113
www.diyetisyenstore.com

Değerli meslektaşlarımız,

II. Yutma Bozuklukları Kongresi Hacettepe Üniversitesi Yutma Bozuklukları Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Yutma Bozuklukları Araştırma Derneği işbirliği ile Ankara’da 5-7 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilecektir.

İlk kongremizin ardından alınan geri bildirimler multidisipliner düzeydeki ihtiyacı ortaya koymuştur. İlk yutma Bozuklukları Kongresi yirmiden fazla disiplinden 286 sağlık personelinin katılımı ile gerçekleşmiştir. Kongre kurslarına talebin beklenen düzeyin çok üstünde olması II. Yutma bozuklukları kongresinde de devamı yönünde karar alınmasına yol açmıştır. Birinci kongrede ve ilk duyurularını yapmadığımız halde bu yıl da alanda çalışan uluslararası profesyonellerin kongremize yoğun ilgisi bulunmaktadır. Bu talepler doğrultusunda bu yıl kongre de sunumlar Türkçe ve İngilizce ile yapılacak ve geçen yıl olduğu gibi simültane tercümeye yer verilecektir.

Yutma bozuklukları konusunda deneyimli ve alanında tanınmış konuklarımızın yer alacağı kongremizde paneller, konferanslar,kurslar sözel bildiriler ve posterler yer alacaktır. Disfaji dergisi editörü ve Gastroenteroloji uzmanı Dr. Reza Shaker (Medical College of Wisconsin’de Gastroentereloji ve Hepatoloji Bölüm Başkanı ve Doktor), Avrupa Yutma Bozuklukları Derneği Başkanı ve Gastroenterolog Dr. Pedro Clave Civit(Universitat Autònoma de Barcelona, Mataro Hastanesi’nde Doktor), Jhon Hopkins Hastanesinden Dil ve Konuşma Terapisti Dr. Ianessa Humbert (Johns Hopkins Universitesi Tıp Fakültesi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü’nde Doktor), Emily Plowman (South Floria Universitesi’nda Öğretim Görevlisi) ve Catriona M. Steele (Toronto Rehabilitaaston Enstitüsü’nde Araştırmacı) davetli konuşmacılarımız arasındadır. Kongremize gönderilen bildiriler alanın en önemli dergisi olan “Dysphagia” dergisinde yayınlanacaktır.

Bir yenilik olarak bu yıl genç araştırmacıları desteklemek için sözel bildiri ödüllerine yer verilecektir.

Multidisipliner işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz kongremizde sizleri aramızda görmekten onur duyacağız.

Saygılarımızla.

Kongre Başkanları
Prof. Dr. A. Ayşe KARADUMAN Prof. Dr. A. Şefik HOŞAL

 

Ayrıntılı Bilgiye Forum Sayfamızda bulabilirsiniz.

mail-grubu