Bu Besinlerle Göbek Yağlarınıza Son Verin

  0
  91
  www.diyetisyenstore.com

  Göbek yağları, görünüş açısından değil sağlık açısından da olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Kolesterol, tansiyon, diyabet, sırt ağrıları, kalp hastalıkları gibi bir çok hastalık bu sebeple oluşur. İlerleyen yaşlarda ise metabolizmanın yavaşlaması sonucunda göbek bölgesinde oluşan yağlanmadan kurtulmak daha da zorlaşıyor. Bu sebeple geç kalmadan göbek çevresindeki yağlanmalardan kurtulmamız gerekir.

  Beyaz ekmek, şeker içeren yiyecekler, hazır gıdalar, ambalajlı ürünler göbek yağlanmasına sebep olurlar. Bu besinleri yaşamınızdan çıkartarak ve düzenli spor yaparak istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

  Göbek çevresindeki yağlanmalardan kurtulmak için önerilen 9 besin:

  Yoğurt

  Yoğurt, protein açısından zengindir. Uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmanızı sağlar. İnsülin direncini dengeler ve kilo vermenizi sağlar. Vücuttaki ödemlerin atılmasını sağlar. İçeriğinde barındırdığı probiyotik maddeler ile sindirimi sağlar.

  Muz

  Muz içeriğinde potasyum bulundurur. Potasyum ise yağ yakıcı ve kilo verdirici özelliklere sahiptir. Bu nedenle de tüketilmesi gereken besinlerin arasında muz gelmektedir. Muz, ödem atılmasında da fayda sağlamaktadır.

  Yumurta

  İçeriğinde bulunan aminoasitlerden dolayı tüketilmesi gereken önemli besinlerden birisidir. Uzun süre tokluk hissi veren yumurta, yağ yakıcı özelliğinden dolayı da yenilebilir.

  Çilek

  Kırmızı meyveler grubunda bulunan çilek, antioksidan içermesinden dolayı kan akışını hızlandırır ve kaslara daha fazla oksijen götürülmesini sağlar. Kalp krizine karşı iyi gelmektedir. Göbek yağlarının erimesinde faydalıdır.

  Tarçın

  Lif açısından oldukça zengin olan tarçın, sindirime yardımcı olur. Ayrıca uzun bir süre de tokluk hissi verir. Kan şekerini dengeler ve tatlı isteğini yok eder.

  Ananas

  Ananas, kalorisi oldukça düşük bir meyvedir. İçeriğinde demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum, A, B, C vitamini bulundurur. Sindirime yardım eder ve karını bölgesinde bulunan yağlanmanın önüne geçer.

  Badem

  Tok tutar ve yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Atıştırmalık olarak kullanılabilir.

  Avokado

  Omega-9 yağ asitlerini bünyesinde barındıran avokado, metabolizmayı hızlandırır ve bu sayede kilo vermenizi hızlandırır. Yüksek lif oranı sayesinde sizi tok tutar.

  Turunçgiller

  Greyfurt, portakal, mandalina, limon gibi turunçgiller yağ yakıcı özelliği bünyelerinde bulundurur. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve metabolizmanızın hızlanmasını sağlar.

  Şu unutulmamalıdır ki sizin için en sağlıklı beslenme programını Diyetisyen den bire bir görüşme ile edinebilirsiniz.

  mail-grubu