Diyetisyenlik ve Diyetisyencilik

Sercan YILDIRIM,diyetisyen kimdir,diyetisyenlik,diyetisyencilik,diyet,unlu diyetisyen, en yakın diyetisyen,diyetisyenara,online diyetisyen,diyet ve diyetisyenler,ünlülerin diyetisyeni,diyetisyen hangi okul, diyetisyen sercan yıldırım, ünlü diyetisyen Sercan Yıldırım

0
1092
Diyetisyen Sercan YILDIRIM
Diyetisyen Sercan YILDIRIM
www.diyetisyenstore.com

DİYETİSYEN: Bir yükseköğretim kurumunun “Beslenme ve Diyetetik” bölümünden en az 4 yıllık ( 1 yıl hazırlık ile 5 yıl ) eğitim-öğretim programını tamamlayarak “Beslenme ve Diyetetik Diploması” ile diyetisyenlik mesleğini yapmaya hak kazanmış kişidir.

DİYETİSYENLİK: Diyetisyenlerin mesleğini icra etmesidir.

Diyetisyencilik ise diyetisyenlik mesleğinin popüler olması ile birlikte tamamen para kazanma amaçlı olan bireyin sağlığını hiçbir şekilde düşünmeyen ve bu konuda medyatik olmaya çalışan şarlatanların türemesiyle ortaya çıkmıştır. Diyetisyencilik oynayan kişiler diyetisyenmişçesine toplumun önüne çıkıp, yalan yanlış açıklamalar yapıp ve insanları ( olmayan veya yanlış ) bilgileriyle zayıflatmaya çalışıp bu insanlardan maddi kazanç elde etmeye çalışan kişilerdir. Özellikle belirtmekte fayda var ki diyetisyencilik oynayan kişiler yüzlerce insanın ölümüne sebep olmaktadır. Ayrıca bu insanlar bilgi kirliliğinden geçilmeyen internetten yalan yanlış birkaç şey araştırarak ve 1-2 kitap okuyarak beslenme konusunda yeterli olduklarını düşünmektedirler. Ancak bu konunun bu kadar basit olmadığını ve sayısız hastalığın temelinde yatan asıl sıkıntının beslenme konusunun temelinde yattığını beslenme konusunda derinlere inen diyetisyenlerimize sormak gerekmektedir. Arkadaşlar siz siz olun diyet, sağlıklı beslenme, sağlıklı kilo alma, sağlıklı zayıflama, hastalıklarda beslenme konusunda diyetisyenlerimizden başka kimseden yardım istemeyin. Çünkü bu konuların uzmanı diyetisyenlerdir.

DİYETİ DİYETİSYEN YAZAR !

Yazar : Diyetisyen Sercan YILDIRIM
dytsercanyildirim@gmail.com

mail-grubu