Üniversite’ de AT ETİ şoku

  0
  1432
  www.diyetisyenstore.com


  Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) yerleşkesinde verilen yemeklere at ve kanatlı hayvan eti karıştırılması ile ilgili üniversitenin ihale komisyonunun 8 görevlisine dava açıldı.

  İddianamede, 8 görevlinin ilk mal alımında yapılan muayene sonucunun olumsuz olduğunu bilmesine rağmen ikinci mal alımında gerekli muayeneyi yapmayarak etlerin öğrenci, öğretim üyesi ve personel ve kreşteki çocuklara servis edilmesini sağladığı öne sürüldü.

  7 YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR

  Cumhuriyet savcısı Mustafa Gökgöz tarafından hazırlanan iddianamede DEÜ yetkililerinin, iki kez ihaleye aykırı mal teslimi yapıldığını fark etmesi üzerine şikayetçi olduğu belirtildi.

  Bunun üzerine DEÜ ihale komisyonu görevlileri hakkında dava açıldığı işaret edilen iddianamede, görevlilerin yemek firması tarafından teslim edilen etlerin muayene sonucunun çıktığını olumsuz bildikleri kaydedildi.

  Görevlilerin bu sonucu bile bile ikinci mal alımında gereken muayene ve kabul işlemini yapmadıkları için “Edimin ifasına fesat karıştırma” suçunu işledikleri vurgulandı.

  İzmir 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan davada 8 ihale komisyonu görevlisi hakkında 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

  SİNAN KERİM UÇKAÇ

  Bugün
  mail-grubu