Erkekler Diyette Nelere Dikkat Etmeli?

  0
  104
  www.diyetisyenstore.com

  Dermaklinik Estetik Ve Güzellik Merkezinden Diyetisyen Elif Yıldız, ‘’Pazartesi başlamış olduğumuz diyetler ertesi gün son bulur ve bu konular böylece kalırdı. Kadınlar arasında diyet tarifleri ve yapılan diyetler konuşulurdu. Son yıllarda erkekler de spor ve beslenme konularında kendilerine özen göstermeye başladı. Artık yediklerinde erkekler de dikkat ediyor.’’ Dedi.

  Erkekler Nelere Dikkat Etmelidir?

  Erkeklerin genellikle ara öğünleri unuttuğunu söyleyen Diyetisyen Elif Yıldız, ‘’Özellikle de öğlen bir şey yemezseniz, akşam yemeğinde kilo alma olasılığınız artar, çünkü akşama kadar bir şey yemezseniz akşam yemeği kilo aldırır. Bu da yağlanmaya neden olur. Hiç yoktan ufak ara öğün yaparak bu durumun önüne geçebiliyorsunuz. Eve dönerken yanınıza alabileceğiniz badem, leblebi, kuru meyveler gibi besinler sayesinde akşam öğününde kilo almanızın önüne geçebiliyorsunuz. 1 bardak ayran içmeniz de yemek öncesi iştahınızı baskılamakta.’’ Dedi.

  Sürekli oturarak çalışan bireylerin hareket sürelerini artırması gerektiğini de belirten Yıldız, ‘’uzun sürede oturan bireyler için arada bir ofiste kalkarak ufak yürüyüş yapmalarını, asansör yerine merdiven kullanmalarını, günde en az 30 dk orta tempolu yürüyüş yapmak hareketsizlikten sizi kurtarır. Uzun süren toplantılar ve oturmalar sizin kilo almanızı sağlar. Masalara konulan yiyecekler de sizin kilo almanızı sağlar. Bu nedenle de masalarda bulunan yiyecekleri değiştirebilirsiniz. Hamur işi, tatlı, kurabiye gibi besinler yerine kuruyemiş, meyve gibi sağlıklı besinlere yönelin. Böyle bir şansınız yoksa ikramlık tabakların olduğu bir yere girecekseniz önceden ufak bir meyve ya da atıştırmalık ceviz, badem gibi kuruyemişler yiyin ki zararlı yiyeceklerden içerde uzaklaşın.’’ Dedi.

  Erkeklerin diğer hatasının da kahvaltıya vakit ayırmayıp hızlı gıdalara yönelmesi olduğunu belirten Yıldız, ‘’Poğaça ve hazır meyve suları size zaman kazandırıyor olabilir ancak uzun vadede vücudunuza olumsuz geri dönüşleri olmakta. Artık fırınlarda da sağlıklı olabilecek sandviçler ve mini kahvaltı tabakları bulunuyor. Bunlar tercih edilebilir.’’ Dedi.

  Kas Yapmak İçin Kontrolsüz Protein Kullanmayın!

  Diyetisyen Yıldız, ‘’Ergenlik döneminde başlayan kaslı vücuda sahip olma takıntısı nedeniyle kullanılan protein tozları sebebiyle sağlık sorunları oluşabiliyor. Spor salonlarında kontrol dışı alınan tozlar böbreklere ve karaciğerlere zarar verebilmektedir. Proteini tek başına artırmak çözüm olamaz. Proteinin yanına karbonhidratı da artırmak gerekir. Bir uzman tarafından beslenme programı yapılmalıdır. Protein tozu şart değildir. Doğru beslenme programıyla düzenli ve güzel görünebilirsiniz.’’ Dedi.

  mail-grubu