Admin Ögrenci Diyetisyen ismail ALTIPARMAK

7
2511
www.diyetisyenstore.com

01.01.1991 AFYONKARAHİSAR/DİNAR

 

Merhaba Arkadaşlar,

Ben İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü 2. sınıfı bitirdim önümüzdeki eğitim öğretim yılında 3. sınıf olacağım

Sitede bölümümüzle ilgili yeni edinilmiş bilgiler ve  ders notlarındaki dikkat çekici noktaları paylaşacağım.
Yeni makaleler ve bunların üzerine tatrışmalar yaparak daha iyi gelişim sağlanmasına yardımcı olacağım,
Okulumuz hakkında merak edilenleri cevaplamaya çalış
acağım.
İlk olarak ta şu an için ders içeriklerimiz ile arkadaşların zorlandığı dersler hakkında bilgi verip o konuyla ilgili paylaşımlarda bulunacağım,
Sorularınızı ve merak ettiklerinizi bekliyorum.
mail-grubu

7 YORUMLAR

 1. kpss ile ilgili bir sorum var,beslenme ve diyetetik bölümünde kpss de sadece genel kültür ve genel yetenek mi çözülücek,devlette kadrolu çalışmak için ..

 2. beslenme ve diyetetik istiyorum tercih dönemindeyim diyetisyenlerin maaşı ne kadar ? medipolde okursam medipol hastanesinde çalışırmıyım?okulunuzda okumamın artıları var mıdır?

 3. Kpss ile ilgili sorunuzun cevabı evet sadece genel kültür ve genel yetenek çözmemiz yeterli.Şu an için çok düşük puanlarla bile atamalarımız oluyor.Şanslıyız yani 30 puanla atanan da olmuş 95-96 puanla da tabiki şehir ve hastane farkı var.

 4. Esra hanım diyetisyenlerin sağlık personeli olarak şu an için devletin yayınladığı tabloda gözüken maaşı döner sermaye hariç 1770 lira fizyoterapistler için de aynı bu.fakat görünen pratisyen hekim maaşı da 2100 lira ama bunun böyle olmadığını hepimiz biliyoruz :)döner sermaye işin içine girince rahatlama oluyor yani :)
  Medipol olarak bakarsak konuya ilk yıl için kendi hastanesinde iş olanağı sağlamıştı Medipol Üniversitesi ama sonraki yıllarda öyle bir girişimi olmadı fakat mezun olduktan sonra okuldaki başarıya da bağlı olarak başvuru yaptığınızda neden olmasın? tercihinizde bol şans isteğinizin olması dileğiyle..

 5. Merhaba, lise 3. sınıf öğrencisiyim ve diyetisyen olmak istiyorum. Sormak istediğim birkaç soru var.
  1-Meslek şuan oldukça popüler bu yüzden çok tercih ediliyor. Fakat bir 7-8 sene sonra aynı avantajlarını korur mu? Mezun diyetisyenler iş bulma sıkıntısı çeker mi?
  2-Diyetisyen olmak isteyenlerin sahip olması gereken başlıca vasıflar nelerdir?
  3-Lisans eğitiminden sonra yapılacak yüksek lisans ve doktora programları için medipol üniversitesi yardımcı oluyor mu? Yani üniversitenin tanıtım broşüründe lisans eğitimi sırasında yüksek lisans yapılabildiğini okudum. Tanınan bu imkan yürürlükte mi?

 6. merhaba ben son sınıfa geçicem ve meslek araştırmaları yapıyorum . beslenme ve diyetetik bölümü seceneklerimin arasında siz de bu bolumu okuyormuşsunuz sizce bu vasıfta biri buyuk sağlık orgutlerinde çalışmak için ne yapmalı?Ve yeditepe üniversitesi hastanesinde çalışma olanağı bulur mu eger universitesinde okursa tabi?
  lutfen cevaplayın

Yoruma kapalı.