Karnından 13 Litre Sıvı Tümör Alındı

  0
  117
  www.diyetisyenstore.com

  Konya’da yaşamakta olan Saadet Kızılkaya, yaklaşık olarak 5 aydır karnının şiştiğini ve ağrıdığını fark etti. Ağrılarının gittikçe arttığını ve nefes almakta dahi zorlanan Kızılkaya, Medicana Konya Hastanesi’ne gitti. Yapılan tahliller sonucu karnında 13 litre sıvı tümör bulunan Kızılkaya, başarılı bir ameliyat ile karnındaki sıvı tümörden kurtuldu.

  Karnının şiştiğini ve rahatsızlandığını, ilk başta da kadın doğum doktoruna muayene olduğunu söyleyen Kızılkaya, ‘’Bizi tıp fakültesine yönlendirdiler. Biz de bu hastaneye geldik. Menopoza girdiğimi düşünürken doktorlar bana tümörümün bulunduğunu söyledi. Biz çok şaşırdık, çünkü tümör beklemiyorduk. Tümör oldukça geniş halde karnımda iç zarı kaplamış. İlk başta korkuyordum ama şimdi yeni doğmuş gibiyim. Nefes almakta bile zorlanırdım ancak artık zorlanmıyorum.’’ Dedi.

  Başarılı ameliyatın sonrasında bilgi de veren Medicana Konya Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Okuş, ‘’Hastamızın karnında oldukça büyük tümör bulduk. Gerekli olan araştırmalardan sonra tümörün sıvı halde olduğunu keşfettik. Bu tümör nadir görülmekte.’’ Dedi.

  Ameliyat ekibinde yer alan Medikal Onkoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Tunç Güler ise hastaya yaptıkları ameliyatı anlattı. Isıtılmış karın içi kemoterapi uygulaması olarak açıklayan Yrd. Doç. Dr. Tunç Güler, ‘’42 dereceye kadar ısıtılan kemoterapi solüsyonunu belli bir sürede karnın içine tatbik etmeye dayalı bir uygulama. Hastamızda uygun gördüğümüz dozlarda ve farklı bir bakış açısıyla tedaviyi başlattık. Bildiğimiz, bu tedaviyi Konya’da ilk kez biz yaptık. Bu yöntemi hastanemizde ve Konya’da yaptığımız için mutluyuz.’’ Dedi.

  mail-grubu