Kepan Kongresi 2013

  0
  1097
  www.diyetisyenstore.com

  kepan-2013

  Değerli Meslektaşlarım,

  Sizleri 27 – 31 Mart 2013 tarihlerinde Antalya Gloria Kongre Merkezinde yapılacak olan 8. KEPAN Kongresine davet etmekten dolayı mutluyum. Çok başarılı geçen 2011 kongresinden sonra konuşmacılardan, katılımcılardan, endüstri temsilcilerinden ve uluslararası konuşmacılardan aldığımız olumlu geri bildirimler nedeniyle 2013 kongremizi de Antalya’daki bir kongre merkezinde yapmaya karar verdik.

  Bilimsel içeriği ile olduğu gibi sosyal yönü ile de unutulmazlar arasına girmesini arzu ettiğimiz bir program hazırlamaya çalışıyoruz. Bu kongremiz de Çarşamba günü LLL kursları ile başlayacak. Paneller, konferanslar, yuvarlak masa toplantıları, yandaş-karşıt görüş oturumları ile klinik uygulamalarımıza ışık tutacak bilgileri paylaşırken, nütrisyon desteğinin temelini teşkil eden metabolik yolaklar ve bunların besin ögeleri ile modülasyonuna yönelik teorileri de dinleyeceğiz ve tartışacağız. Salondan da aktif katılımın sağlanmasına yönelik key-pad vb. uygulamalara ağırlık vereceğiz. Pekçok değerli uluslararası bilim insanı bu programda yer almayı kabul etti. Resmi Kongre dili Türkçedir ancak kongre boyunca tüm oturumlarda Türkçe-İngilizce-Türkçe eş zamanlı tercüme sağlanacaktır. Nütrisyon endüstrisinin de kongreye bilimsel ve sosyal katkı sağlamak üzere çalışmaya başladığını öğrendik ve mutlu olduk. 5 farklı firmanın yapacağı uydu toplantılarda 8 uluslararası bilim insanı ile birlikte olacağımız şimdiden kesinleşti. Sizlerden gelen özgün çalışmaların da sunulacağını ve jüri tarafından seçilecek en iyi 5 bildirinin ödüllendirileceğini hatırlatmak isterim.

  Sağlık alanındaki çeşitli regülasyonlar ve tıbbi endüstrinin ekonomik güçlükleri nedeniyle, kongrelerin düzenlenmesinde ve katılmak isteyenlerin kayıt, konaklama ücretlerinin karşılanmasındaki zorlukları göz önünde bulundurduk ve tüm bu ücretleri 2 yıl önceki kongremizle çok yakın tutmaya özen gösterdik. Ayrıca, bir yenilik olarak da 20 asistan kardeşimizden ve 10 diyetisyen/hemşire arkadaşımızdan kayıt ücreti almayacağız. Bu katılımcıların belirlenmesinde kullanılacak yöntem web sayfamızın “Genel Bilgiler” bölümünde vardır.

  Biz ne kadar hazırlık yapsak da, kongrenin başarısı için en önemli faktörün sizlerin varlığı ve değerli katkılarınız olacağı konusunda hiç bir şüphemiz yoktur.

  Bu duygu ve düşüncelerle, Yönetim Kurulu adına en içten sevgi ve saygılarımı sunar, kongremizde buluşmak üzere sağlıklı, mutlu ve başarılı günler dilerim.
  Dr. R. Haldun Gündoğdu
  KEPAN Derneği Başkanı

  mail-grubu