MEB’den Devrim Niteliğinde Yenilik!

milli eğitim bakanlığı iletişim , milli eğitim bakanlığı şikayet , meb duyurular , meb lgs sonuçları , milli eğitim bakanı kim , tc milli eğitim bakanlığı 1 nakil sonuçları , meb giriş , lise son , lise 4 , lise 4 ders işlenmeyecek , lise sınava hazırlık

0
1438
mebden devrim niteliğinde yenilik
mebden devrim niteliğinde yenilik
www.diyetisyenstore.com

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulanacak olan yeni düzenlemeyle lise 4.sınıfta ders işlenmeyecek, öğrenciler üniversite hazırlık için öğretmenler yardımıyla soru ve test çözerek sınava çalışmış olacaklar.   Milli Eğitim Bakanlığı (MEB),  orta öğretimde ders saat ve programlarını belirlerken üniversiteye hazırlık açılımında bulundu.

HAZIRLIK YILI OLACAK

Zorunlu ders saatlerini azaltmanın yanında , 12’inci sınıfın da üniversiteye hazırlık yılı olarak belirlenmesi konusunda karar birliğine varıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘un, talimatıyla devam eden orta öğretim müfredat ve ders programı ile ilgili çalışmanın neticesine ulaşıldı.

DERS SAYISI REVİZE EDİLECEK

Yenilenen Programa göre orta öğretimde öğrenciler için Türkçe, Matematik, Tarih ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi zorunlu temel dersler olacak. Öğrencinin okul türüne ve ilgi alanına göre, zorunlu derslerin sayısında artış planlanırken diğer derslerin seçmeli olacağı düşünülüyor.

Okul Müfredatı Değişecek
( Sıkıştırılacak )

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK SÜRECİ BAŞLATILACAK

Yeni sistemin büyük neticesi ise lise 3’üncü sınıfta müfredatın tamamlanmış olması olacak. Öğrenciler, lise son yani 12. sınıfta üniversiteye hazırlık için okula gelecek. Öğretmenler eşliğinde ve gözetiminde, üniversite sınavına uygun şekilde soru çözme, sınav konularındaki eksikliklerini giderme ile ilgili çalışmalar yapacaklar.

KURSA VE DERSHANEYE İHTİYAÇ DUYULMAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’in yeni açılımı ile öğrencileri, 12’nci sınıfta okula devamsızlık ve sahte rapor alma gibi girişimlerden de korumuş olacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ayrıca, 12. sınıfta öğrencileri standart okul müfredatından muaf ederken, aynı zamanda aileleri dershane ve özel kurs masraflarından kurtarmış olacak. Öğrenciler, dershane ya da kursta yaptıkları faaliyetlerin aynısını okulda ücretsiz yapma imkanı bulabilecek.

Kaynak : Personel Sağlık

mail-grubu