Onkolijide Beslenmeye Güncel Bakış Kursu

onkolojide beslenmeye güncel bakış kursu, diyetisyen kursları, 2020 diyetisyen etkinlikleri, online diyetisyen kursları, beslenme ve diyetetik seminerleri, online diyetisyen seminerleri

0
4454
www.diyetisyenstore.com

Kurs Programını incelemek için lütfen BURAYI tıklayınız.

Bu kursa Beslenme ve Diyetetik alanında lisans programından mezun olan diyetisyenler ile
3. ve 4. sınıf öğrencileri kayıt yaptırabilir.

Kursumuz Teams üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Kursa ön kayıt yaptırmak isteyenlerin aşağıdaki mail adresine isim ve iletişim bilgilerini göndermeleri gereklidir.

Katılım ücreti 200 ₺ olup çanta, sunum materyali ve sertifika kargo ile gönderilecektir.

İletişim 

Arş. Gör. Şule KOCABAŞ
beslenmeetkinlik@gmail.com
444 20 10

 

Davetiye

ONKOLOJİDE BESLENMEYE GÜNCEL BAKIŞ KURSU

                Günümüzde önde gelen ölüm nedenlerinden biri olan kanser, genetik ve çevresel faktörle ilişkili bir sağlık sorunudur. Dünya çapında her yıl 14 milyondan fazla yeni kanser vakası teşhis edilmekte ve 2030 yılına kadar yeni vakaların neredeyse iki katına çıkacağı tahmin edilmektedir. Beslenme, fiziksel aktivite yetersizliği ve obezite, kanserden kaynaklanan ölümlerle ilişkilendirilmiştir. Son yıllarda kanser tedavi stratejilerindeki büyük gelişmeler, kanserli bireylerin yaşam süresinin uzamasını sağlamıştır. Yaşam süresi uzamış olmasına rağmen, hastalık sürecinde fonksiyonel yeterlilikleri ve yaşam kaliteleri azalan bu hasta grubu için özel bir beslenme gereksinimi ortaya çıkmıştır.

Birçok hasta için ne yenip yenmemesi konusu karmaşıktır ve bu konuda yanlış bilgi sahibidirler. Hastalar sıklıkla kanser bakımı için iyi ve kötü olan yiyecekleri sormaktadırlar. Kanser hastalığının kendisinden dolayı ya da ilişkili tedavilere bağlı olarak yeme alışkanlığı birçok farklı yönde etkilenmektedir. Bazı hastalar bulantıdan, bazıları iştah azalmasından ve tat alma duyusunda belirgin değişikliklerden yakınmaktadır. Bu kaygıların büyük bir kısmı deneyimli bir diyetisyen konsültasyonu ile ele alınmalıdır.

Bu nedenle düzenlediğimiz, “ONKOLOJİDE BESLENMEYE GÜNCEL KURSU” kursunda siz değerli öğrencilerimiz ve meslektaşlarımıza kanserde beslenme tedavisi ile ilgili güncel bilgiler aktarılacak ve vaka sunumları ile bu bilgiler pekiştirilecektir.

Güncel bilgileri paylaşmak ve görüşmek ümidiyle….

Prof. Dr. Nevin ŞANLIER
Kurs Başkanı
Ankara Medipol Üniversitesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı

 

mail-grubu